Jaunzeme kritizē finanšu ministra rīcību

Ieva Jaunzeme atklāj, ka no Jāņa Reira jau kopš stāšanās amatā izjutusi lielu agresiju un emocionālu vardarbību.

No amata atstādinātā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme intervijā ReTV Ziņām saka: pirmkārt, par atstādināšanu viņa uzzinājusi no medijiem. Otrkārt, un to Jaunzeme īpaši uzsver, - finanšu ministrs Jānis Reirs pret viņu personīgi izvērsis agresiju un emocionālo vardarību jau kopš stāšanās amatā. “Ja ir kādas ārpus publiskās telpas, varbūt ne tieši acīs skatoties vai arī patiešām, jā… nav bijusi sliktāka ieņēmumu dienesta vadītāja kā Ieva Jaunzeme. To es varu nolasīt katru reizi, jo paldies nav teikts nekad. Ja mēs skatāmies no emocionalās puses…,” saka Ieva Jaunzeme.

Par skandalozo lietu, kurā VID vadošā amatā esoša persona iesaistījusies noziedzīgā grupējumā, pieprasot 100 tūkstošu kukuli no uzņēmēja “Stiga RM” īpašnieka Andra Ramoliņa, Jaunzeme saka, ka bija nolēmusi atbildību prasīt arī no VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Kaspara Podiņa. Ieva Jaunzeme: “Es jau vakar biju piēnēmusi lēmumu, bet Podiņa kungs ir slims. Ir slims vēl tagad, ka ka būtu jāpārskata viņa izaicinājumi, bet Reira kungs aizsteidās man priekšā, tagad to darīts kāds cits.”

Tagad no amata atstādinātā ierēdne atbildēs uz Finanšu ministrijas visiem dokumentiem saistībā ar atsādināšanas iemesliem, bet dienesta vadību uzņemas vietniece Indra Kārkliņa.

Uzzini vairāk video.


Foto: Evija Triafnova/LETA