Jauno jātnieku skolā – Smiltenes tehnikuma audzēkņi

Dažādu profesiju apgūšanā būtiska daļa ir arī teorētisko zināšanu pielietošana praksē, tādēļ Smiltenes tehnikums sācis sadarbību ar “Jauno jātnieku skolu” Inčukalnā. Nupat veterinārmedicīnas un lopkopības studenti zirgu stallī aizvadījuši pirmo praktisko nodarbību. 

Jau atrašanās vien vienā no lielākajiem jātnieku klubiem Baltijā – “Jaunajā jātnieku skolā”, Smiltenes tehnikuma audzēkņiem bija patīkams notikums. Līdzīgi arī ar mācību nolūkos darāmajiem darbiem. 

Topošajiem lopkopības tehniķiem un veterinārārsta asistentiem “Jaunajā jātnieku skolā”, kur kopā uztur gandrīz 40 zirgus, bija jāveic dažādi darbi. Smiltenes tehnikuma veterinārmedicīnas nodaļas vadītāja Evija Bērziņa saka: “Mūsu audzēkņiem ir iespēja redzēt, kā dzīvnieki tiek turēti, cik svarīga ir dzīvnieku tīrīšana, kopšana, ēdināšana. Arī visas veterinārās manipulācijas, ko mēs varam mazliet izmēģināt.”

Tāpat arī tehnikuma audzēkņi pārbaudīja zirga pulsu, sirdspukstus, zobu stāvokli, uzkopa stalli, nomainīja pakaišus un līdzīgi. Uzrunātie studenti arī atklāj, kādēļ izvēlējušies profesiju, kas saistīta ar dzīvniekiem. Smiltenes tehnikuma audzēknis, lielvārdietis Linards: “Māsa sāka jāt, es pievienojos. Mēs nomainījām stalli, ieinteresēja. Tur bija ļoti daudz plašas iespējas, daudz zināšanas. Kāpēc neiet mācīties par to?! Tad mēģināju nākotnē savu hobiju apvienot ar darbu.”

Smiltenes tehnikuma audzēkne, balvēniete Evita: “Man mājās ir lauksaimniecība. Mēs paši arī ar zirgiem nodarbojamies, kaut kā no ģimenes ir ienācis šis. Es gribu tālāk turpināt.”  

Šādu sadarbību atzinīgi vērtē ne tikai tehnikums un tā kursanti, bet arī “Jauno jātnieku skola”. “Šobrīd mums ir tāda situācija, ka ņemam darbā cilvēkus bez pieredzes, kurus ir jāapmāca. Tas aizņem vairāk laika. Ja ir profesionāļi, kurus varam saņemt pēc skolas beigšanas, tas būtu noderīgi mums un arī visiem citiem staļļiem Latvijā,” saka “Jauno jātnieku skolas” vadītāja Zane Joste.

Šobrīd Smiltenes tehnikumā veterinārārsta asistenta profesiju apgūst 195 audzēkņi un 45 lopkopības tehniķi. Izglītības iestādē, turpinot attīstīt mācības praksē, drīzumā plāno arī sākt sadarbību ar kādu govju saimniecību Vidzemē. 



#SIF_NVZ2022