Jauniešiem jauns "izaicinājums" – enerģijas dzērienu zagšana

Ja vēl pirms gada nepilngadīgo lietu inspektoriem bija jācīnās ar emocionālo vardarbību jauniešu starpā, tad šobrīd skolēnu vidū populārs ir "izaicinājums" veikalos nozagt enerģijas dzērienus. Turklāt to dara pat bērni, kas mācās, piemēram, 5.klasē. Situāciju vēl sarežģītāku rada attālinātās mācības, kas jauniešiem dod papildus brīvību.

Evita Alksnīte, Talsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore: “Tas ir kriminālpārkāpums, un bieži vien bērni tad, kad viņus aiztur, saka: "Es paņēmu no plaukta." Bet likumā nav rakstīts tāds vārds "paņēmu". Likumā ir – nozaga. Šis ir likumpārkāpums, par kuru ir atbildība. Un šī atbildība ir Krimināllikumā – par zādzību!”

Enerģijas dzērienu zagšana esot izaicinājums, ko jaunieši viens otram nododot tālāk. Aptaujātie jaunieši par tādu dzirdējuši nav, bet stāsta, ka enerģijas dzērienus reklamē influenceri, un internets ir jauniešu otrās mājas.

Arī Talsu novadā savu uzvaras gājienu šobrīd piedzīvo elektroniskās cigaretes. Lekcijās skolās šobrīd jauniešus uzrunāt nevar, jo tam traucē Covid-19 ierobežojumi un attālinātās mācībās, tāpēc par šiem jautājumiem šobrīd ar bērniem ir jārunā vecākiem.Foto: Pexels.com