Jaunie motosporta censoņi – brāļi Lielbārži

14 gadīgos dvīņu brāļus, motosportistus Danielu un Bruno Lielbāržus satikt varēja slēpošanas trasē. Laikā, kad Madonu klāj bieza sniega sega, puiši katru dienu aktīvi trenējas slēpošanā un skrien, uzturot savu fizisko formu. Kad pieejamas kļūs atkal sporta zāles – treniņi turpināsies arī vieglatlētikā.

Uz motocikla viņi sēdināti no dzīves pirmajiem soļiem un sacensībās startēts jau 4 gadu vecumā, bet līdz pat šai dienai brāļi neko nav nožēlojuši un apzinīgi tiecas uz savu mērķi. Mazotnē nevarējuši sadalīt pjedestālu, tāpēc tētis nolēmis – viņi brauks kopā.

Motosportistam Danielam Lielbārdim adrenalīns ir tas, kā dēļ viņam visvairāk patīk braukt.

Kaspars Lielbārdis: “Paldies federācijām, ka atļauj startēt kopa ar pieaugušajiem. Holandē, piemēram, atļauj tikai sava vecuma grupā. Mēs braucām Holandē, kad viņiem bija 7 gadi, toreiz Kaspars rakstīja papīru, ka viņš uzņemas atbildību, ka puiši nesataisīs problēmas.”

Motosportists, brāļu atbalstītājs un treneris Kaspars Stupelis, četrkārtējais pasaules čempions, ir viens no svarīgākajiem brāļu atbalstītājiem. Viņš ar puišu tēti ir draugi no skolas laikiem, bijušie klasesbiedri, kuri motosportā sākuši trenēties kopā, tomēr ceļi šķīrušies, kad vienam tas izvērties par profesionālo sportu, bet otram bija gaidāms ģimenes pieaugums.

“Tuvāk vai tālāk esmu stāvējis, roku uz pulsa turējis. Pēdējā gadā ļoti viņi mani pārsteiguši. Šogad sanāca braukt kopā Latvijā, sacensībās. Interesantas sajūtas, kad viņi man startā priekša, un man viņi jāapdzen,” pauž Kaspars Stupelis, motosportists, brāļu atbalstītājs un treneris.

Motosports ir ļoti dārgs, un iepriekšējā sezona izmaksāju aptuveni 30 000 eiro – neslēpj Lielbārži. Jārēķinās, ka, augot līmenim, augs arī izdevumi, un reiz, puišiem nokļūstot pasaules ranga sacensībās, sezona varētu izmaksāt pat 3 reizes dārgāk.

Motosportists Bruno Lielbārdis pauž, ka lielākais viņu atbalstītājs ir tētis – viņš ir gan mehāniķis, gan sponsors, gan treneris. Kā arī, protams, mamma, kura mazgā tehniku un palīdz.

Kaspars Lielbārdis, Daniela un Bruno tētis, stāsta: “Dzīvojam nepabeigtā mājā, nepabeigtu virtuves iekārtu, viss ir viņiem. Tomēr tas laiks, kas mums kopā pavadīts, ir neatsverams.”

“Ja šitādā vecumā ir viss, tad varbūt viņi negribētu censties. Kamēr Kaspars var visu pavilkt, ir labi, tad varbūt puiši redz – kas tiek atņemts ģimenei, bet kas tiek viņiem un motosportam,” saka Kaspars Stupelis.

Tas, ka Lielbārži citiem kļuvuši par spēcīgiem konkurentiem, pierāda arī dažkārt amizantās situācijas. Kāpjot uz pjedestāla, īstu vīru klasē braucošie brāļi, novelk ķiveres un dažkārt sīvie konkurenti apvainojas, redzot tik jaunus zēnus sev blakām.

Daniels domā: “Ir bijis, kad domā, ko tik sīki, tad negrib roku iedot vai aiz muguras kaut ko pasaka, bet tagad viss – zina, ka nevar tik viegli mums garām tikt.”

Par nākotnes plāniem puiši ir pārliecināti – kādu dienu viņi grib būt pirmie pasaules čempionātā. 

Motosportists, brāļu atbalstītājs un treneris Kaspars Stupelis: “Daudzi grib būt pirmie, bet tas melnais darbs, kas jāiegulda, tas ir liels. Es ceru, ka viss izdosies, arī no savas puses centīšos darīt visu, lai izdotos un viņiem tas ceļš būtu vieglāks, un viņi var būt viena kārtīga ekipāža pasaules virsotnē.”Foto: pixabay.com