Jāņa Ābelītes vaļasprieks – āliņģu tūrisms

Vaives upes krasti – vieta, kur Jānim bijusi šī gada pirmā ledus pelde. Jāpiebilst, ka arī šīs ziemas mīnusi Jāni nav baidījuši. Arī mīnus 24 grādos viņš bija āliņģī.

Svarīgs ir ne tikai dzestrums, bet arī iegūtais mundruma efekts. Jānim ir arī vieta, kur ļauties šim ziemas baudījumam. Tāpēc vispirms tiek meklēts internetā, kur būtu vērts atkal aizbraukt, kur ir ainava, kura būtu tā vērta,  lai taptu arī foto, vai video sava vaļasprieka kolekcijai.

Ziemas peldētājs Jānis Ābelīte saka, ka peldēšana vienā vietā viņam nepatīkot. Peldējies esot jūrā, Tepera ezerā, Raunas Staburagā un citviet. “Visas mazākās peļķītes ir izpeldētas. Es esmu ielīdis iekšā,” tiek uzsvērts.

Lai ikdienā būtu gatavs brīvos brīžus izmantot peldei un nebūtu problēmu ar āliņģi izraudzītajā vietā, Jānim mašīnā vienmēr ir līdzi arī vajadzīgais ekipējums - tajā bez dvieļa,  vilnas zeķēm, arī pamatīgs āmurs un ne tikai tas vien. Piemēram, trepītes, pa kurām izkāpt no ūdens, kā arī paklājs, lai vieglāk uzvilkt zeķes, neizveidotos ledus kārtiņa uz pēdām.

Jāņa Ābelītes ikdienas darbs arī ir saistīts ar ziemu, viņš ir maiņas vecākais Žagarkalnā, bet ziemas peldes gan aizsācis tikai aizvadītā gada oktobrī. Taču jau tagad ieguvums esot neatsverams.

Bet, runājot par vietām, kuras Jānis vēl vēlētos pieplusot savai ziemas peldēšanas fotogalerijai, viņš atzīst, ka Latvijā to vēl ir daudz.

Jānis gaida arī ierosinājumu no draugiem, paziņām, ik viena, kurš arī varētu ieteikt ainavisku vietu, kuru būtu vērts apskatīt no ledus auksta āliņģa.