Ja latvietis sāks ēst saldējumu ziemā, kļūs laimīgāks

Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri ēd saldējumu, ir laimīgāki. Tad jau mēs zinām, kura pilsēta Latvijā ir vislaimīgākā - tā ir Rūjiena, kur jau sesto gadu norisinājušies Saldējuma svētki.

Rūjienas saldējuma valdes priekšsēdētājs Igors Miezis stāsta: “Visas zvaigznes salikās tā - gan manā dzīvē, gan Rūjienas saldējuma vēsturiskā nogrieznī -, ka mēs satikāmies. Uzņēmums tika saglabāts. Man ir, ar ko nodarboties jau 12 gadus. Rūjienas saldējumam, Rūjienas pienotavai pirms manis bija vairāk kā simt gadu vēsture. Es arī ceru, ka pēc manis būs ilgi ilga vēsture. Tas bija tāds laika posms, kurā meklēju savas pieredzes un enerģijas pielietojumu tālākajā izpausmē, arī Rūjienas saldējums bija nonācis tādā situācijā. Bija paredzēts slēgt, ražotnes pārvietot citur, vai nu bija jāparādās tādam kā man.”

“Uzreiz, kā nolēmu iesaistīties Rūjienas saldējuma projektā, skaidrs bija tas, ka viena no pamatvērtībām ir reģionālā piesaiste. Rūjiena ir ļoti spēcīga un gaiša mazpilsēta. Ļoti gaiša vieta, gaiši un strādīgi cilvēki. Vienkārši skaista vieta,” saka Igors. 

Izrādās, ka lielākie saldējuma ēdāji ir Skandināvijas valstīs, turpretī Latvija nav pat tuvu top 10. “Latvieši saka, ka ir slikts laiks. Tā ir atruna. Viena no lielākajām saldējuma ēšanas valstīm ir Somija. Arī varam uzreiz savilkt paralēlas ar to, ka jau ceturto vai piekto gadu pasaulē - pēc aptaujām - Somija ir ierindota kā laimīgākie iedzīvotāji pasaulē. Tur ir ļoti tieša konsekvence un korelācijas starp laimi un saldējuma ēšanu! Latvieši vasarā ir laimīgi, rudenī, pavasarī, ziemā – nedaudz nelaimīgi. Ja viņi sāks ēst saldējumu ziemā, kļūs laimīgāki!”


Foto: Freepik