Izstrādā pašizaugsmes nodarbības Laima slimības skartajiem

Klīnisku simptomu ārstēšana ar pašizaugsmes nodarbībām. Tās vairāku sesiju laikā aizved līdz cilvēka talanta atklāšanai. “Pašizaugsmes nodarbības palīdz cilvēkam atgūt mieru, lai tas, ar ko viņš cīnās, tā slimība, tā neņemtu virsroku,” pauž māksliniece Ance Gricmane,

Nodarbības notiks digitālā formā. Māksliniece parāda nelielu ieskatu, dodot uzdevumu aizvērtām acīm uzzīmēt pašportretu – ar vienu roku iztaustot sevi, ar otru roku vadot otu. Viņa pati otrpus ekrānam visam seko līdzi. Iepriekšējai pieredzei gleznošanā pat neesot jābūt.

Ance Gricmane stāsta, ka gleznošana ir ļaušanās procesam – cilvēks var nedomāt par to, kas sāp, kas nepatīk un ko nevar izdarīt. “Tu domā par to skaistumu, ko tu radi.”

Kamēr nodarbības un aplikācija ir izstrādes procesā, māksliniece strādās ar testa grupu. Visvairāk dalībnieku ir no ASV, ir interesenti arī no citām valstīm, bet latviešu šobrīd nav. Latvieši ir piedalījušies ne Laima slimībai veltītajās pašizaugsmes nodarbībās, un redzot, kā māksliniece strādā, ir pārliecināti, ka aplikācija patiešām nesīs rezultātus.

Pašizaugsmes nodarbību dalībniece Iveta Sprūdža uzsver, ka prasmīga meistara klātbūtnē ir iespējams atraisīties. Viņa stāsta, ka ir cilvēki, kas sāk dziedāt arī nopietnākā vecumā, kā arī ir tādi, kas sāk gleznot – neaizdomājas, ka spēj to darīt.

Ance Gricmane pašizaugsmes nodarbības organizējusi jau iepriekš, bet nu tās viņa pielāgos tieši Laima slimības skartajiem. Tiek stāstīts, ka ir sievietes, kuras nespēj ārā izkāpt no gultas, tādēļ viņa pielāgo visu, lai to varētu darīt tur. “Ir jāsaprot, kā to visu mākslas procesu pielāgot tam stāvoklim, kādā viņas ir,” māksliniece pauž.

Kad māksliniecei tika diagnosticēta Laima slimība, neviens viņai neticēja, tādēļ viņa runāja ar krāsām, emocijas uzliekot uz audekliem. Ance Gricmane savus dalībniekus saprot un tic, ka arī citi spēs koncentrēšanos uz sāpēm un negatīvo aizstāt ar skaisto mākslas procesu.