Ilūkstes novada pievienošana Augšdaugavas novadam un Ozolnieku novada pievienošana Jelgavas novadam neatbilst Satversmei

Ilūkstes novada pievienošana Augšdaugavas novadam un Ozolnieku novada pievienošana Jelgavas novadam neatbilst Satversmei. Ar lēmumu kopumā par 14 pašvaldību pieteikumiem  šodien nākusi klajā Satversmes tiesa. Lūk, ko ReTV komentēja bijušais pašvaldību ministrs, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Juris Pūce. 

“Normas paliek spēkā. 1. jūlijā darbu uzsāks jaunās pašvaldības, jo normas ir spēkā. Tās teritorijas ir ievēlējušas pašvaldību. Arī Saeimas pieņemot lēmumus par tālāko, es personiski argumentētu, ka šādā situācijā nebūtu pareizi noteikt kaut kādu īpašu ārkārtas vēlēšanu procedūru. Nupat kā iedzīvotājiem ir bijusi iespēja piedalīties vēlēšanās - gan Ilūkstē, gan Ozolniekos aktīvi iedzīvotāji gājuši un balsojuši. Protams, tas nozīmē, ka pārmaiņas būtu jāplāno ilgākā periodā, nevis gluži ar 1. janvāri. Juridiski likums ir jāsakārto atbilstoši Satversmes tiesas lemtajam,” pauž Juris Pūce, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs.