Ikstens: reālāka ir koalīcija no trīs partijām

Pašlaik izskatās, ka reālāka koalīcija ir tāda, kuru veido trīs partijas, un partija "Progresīvie" paši sāk just, ka nebūs sastāvā, kas to veido, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, politologs Jānis Ikstens.

Runājot par koalīcijas veidošanas procesu, Ikstens norādīja, ka tas ir atvērts, visi runā ar visiem. Vienlaikus viņš norādīja, ka mēģinājumi izveidot četru partiju koalīciju nav nesuši rezultātus, un pašlaik izskatās, ka ticamākais ir trīs partiju modelis.

Ikstens arī norādīja, ka paši "Progresīvie" "sākot just, ka velk uz trīs partiju koalīciju". Viņš gan sacīja, ja "Progresīvie" nav jaunās koalīcijas veidotāju vidū, tad nākotnē būs jautājumi, kuros ar koalīciju veidojošajām partijām būs samērā viegli rast kopsaucējus.

Runājot par to, kāpēc Valsts prezidents Egils Levits varētu būt vēlējies, ka koalīciju veido četras partijas, Ikstens atgādināja, ka nākamgad ir Valsts prezidenta vēlēšanas, tāpēc arī Levitam būtu svarīgāks lielāks atbalsts.

"Iespējamais otrais termiņš ir viens no aspektiem, kas vada viņa rīcību šajā procesā," viņš paskaidroja.

Vēstīts, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien plkst.16 tiksies ar Valsts prezidentu, lai informētu viņu par līdzšinējo valdības veidošanas sarunu kopsavilkumu.