Iedzīvotāji steidz izbaudīt pēdējo dienu pirms mājsēdes ierobežojumiem

Vēl šodien iedzīvotāji, gaidot valdības pieņemtos ierobežojumus, kas būs spēkā līdz 15. novembrim, var apmeklēt kinoteātri, pusdienot iekštelpās vai sportot trenažieru zālē. Tikmēr ir arī daļa cilvēku, kas steidz iepirkt preces, cenšoties paredzēt, kas tiem varētu būt nepieciešams ilgākam laika periodam.

Uzrunātie tirdzniecības centru apmeklētāji un tirgotāji atklāj, ka tiek iepirktas plaša profila preces, piemēram, ziemas jakas un zābaki, kancelejas preces skolai un grāmatas, kas varētu būt nepieciešamas arī pie situācijas iznākuma, ja “lokdauns” tiek pagarināts. “Cilvēki uztraucas, ka nedabūs precīti, un nāk. Tas ir jūtami. Uz pusi vairāk nekā bija iepriekšējās dienas,” atzīst Artūrs Marafajs, “Cenukluba” Talsu vadītājs.

Veikala vadītājs ievērojis, ka šodien pērk visu – sākot no būvmateriāliem, līdz pat datorkrēsliem. Savukārt elektronikas un sporta preces iegādājas uz pusi mazāk kā līdz šim. “Var redzēt, ka viņi iepērk vairāk kaut ko tādu, kas viņiem nebūs nepieciešams, es domāju. Tagad jau sāk pirkt dāvanas uz Ziemassvētkiem,” saka Artūrs Marafajs.

“Mūsu veikalā “Douglas” ir nedaudz vairāk cilvēku, kā arī visā tirdzniecības centrā ir vairāk cilvēku. Es varētu teikt, par kādiem procentiem divdesmit, trīsdesmit, tieši par “Douglas” veikalu runājot. Tā kā mums, “Douglas” veikalam, ir arī savs internetveikals, man jāsaka tā, ka mūsu pircēji nav tādi šausmīgi satraukušies un panikā,” pauž Anita Kieperszo, “Douglas” Talsu veikala vadītāja.

Šobrīd gan konkrētu preču veikalos var iekļūt tikai ar sadarbspējīgu sertifikātu, un, kā novērojuši veikalu darbinieki, tas apmeklētāju skaitu ļoti samazināja. Tikmēr tie, kam sertifikāti ir, steidz pat izbaudīt kafejnīcas. “Jā, ir lielāks cilvēku pieplūdums, jo zinām, ka rīt jau vairs nevarēs uz vietas ēst. Cilvēki jūtas ierobežoti, jo vakcinējušies cilvēki gribētu tāpat turpināt uz vietas ēst, vēl jau arī nav zināms, vai tas beigsies ar to mēnesi, vai ilgāk. Cilvēki neziņā,” saka Gita Mauriņa, kafejnīcas “Bella” īpašniece.

Arī talseniece Kima vēl šodien paspējusi apmeklēt higiēnistu, bet friziera apmeklējums gan izpalicis. “Es uzskatu, ka šādus noteikumus vajadzētu nevakcinētajiem, bet tie, kas ir vakcinējušies, lielākā daļa to darīja, lai ne jau pasargātu sevi no Covid-19, bet tādēļ, lai varētu darīt vairāk lietas un justies brīvāk.”

“Grūti teikt, man liekas, ka vajadzēja ātrāk drusku stingrāk pieņemt, jo, nu, pārāk ielaida, sevišķi medicīnas ziņā, es tā domāju. Nokavēts ir,” atzīst Liene, veikala apmeklētāja.

“Man kā skolotājai ir brīvdiena šodien. Tas ir vislabākais brīdis, lai izskrietu tos veikalus, kas, iespējams, iestājoties “lokdaunam”, būs slēgti, bet varbūt arī tie būs izpirkti. Iespējams, ka šovakar pēc darba cilvēki skries uz veikaliem, visu ķers, visu pirks, tā kā tas bija, iestājoties pirmajai mājsēdei. Lai būtu droši, lai sirds mierīga,” saka Baiba, talseniece.

Aptaujātie iedzīvotāji uzsver, ka mūsdienās ir iespējams arī izmantot internetveikalu sniegtos pakalpojumus, taču ne vienmēr var paredzēt, kā produkts izskatīsies realitātē, tāpēc viņi savus pirkumus steidz paveikt pirms veikalu slēgšanas.


Foto: Freepik