Gulbenes novada Stradu pagastā atklāts ģimenes atbalsta centrs 10 bērniem

Šonedēļ Gulbenes novada Stradu pagasta ēkā "Stāķi 11" sākta ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma sniegšana bez vecāku aprūpes palikušajiem bērniem vecumā līdz 17 gadiem ieskaitot, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa.

Ģimenes atbalsta centrā "Saule" ir divi labiekārtoti dzīvokļi - katrs no tiem ir paredzēts pieciem bērniem, kopumā uzņemot desmit cilvēkus. Šonedēļ centrā uzņemts pirmais bērns. Centra vadītājas Aijas Ūdres vadībā pakalpojumu nodrošinās četri sociālie audzinātāji, sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs un psihologs pēc nepieciešamības.

Ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums ir pakalpojuma forma, kas paredz bērna aprūpes organizēšanu mazās grupās, atbilstoši bērna individuālajām vajadzībām un bērna labākajām interesēm, kas veicina ģimenisku sajūtu un individuālu pieeju, ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas.

Pašvaldībai piederošā ēka "Stāķi 11" ir siltināta un renovēta. Ēkas energoefektivitātes uzlabošanas darbus veica SIA "Rufs" par 142 224 eiro līgumcenu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Būvuzraudzību par 2500 eiro bez PVN nodrošināja SIA "RS Būvnieks".


Foto: Freepik; ilustratīvs