Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā – Ropažu novads

Šodien noskaidroti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” uzvarētāji. Galveno balvu – 30 000 eiro – šoreiz ieguva Ropažu novads, kas atzīts par ģimenēm draudzīgāko visā Latvijā. Konkursā, kas notiek jau kopš 2017. gada, pašvaldību dalība ir brīvprātīga, bet konkurence ar katru gadu kļūstot sīvāka. Šogad konkursā izvēlējās piedalīties 80 procenti no visām pašvaldībām.

Izvēloties dzīves vietu, vairums gadījumos iedzīvotāji rūpīgi vērtē ne vien ceļu stāvokli, skolu un bērnudārzu pieejamību, bet arī kultūras pasākumu un atpūtas iespējas, kā arī citus pašvaldības sniegtos pakalpojumus. Ropažu novada Ulbrokā uzrunātie iedzīvotāji ReTV stāsta, ka izdarīta pareizā izvēle. “Man ļoti patīk šeit dzīvot. Bērniem sakārtoti laukumiņi, ir dažādi pasākumi. Vispār sakārtota vide,” saka divu bērnu mamma no Ropažu novada Maira.

Maira vien piebilst, ka bērni ātri izaug, tāpēc būtu jāpadomā, lai bērnu laukumu aprīkojums būtu ne tikai mazajiem piemērots. Kāda cita daudzbērnu māmiņa norāda arī uz dažādiem labumiem, kas palīdz materiāli, piemēram, ar brīvpusdienām skolā. “Bērni mācās Ulbrokas vidusskolā, visiem brīvpusdienas. Arī visi pulciņi par velti. Man tiešām šeit patīk, un es domāju, ka daudziem patīk. Ja cilvēki grib pārvākties, tad Ropažu novads ir viens no novadiem, kur dzīvot,” saka četru bērnu mamma no Ropažu novada Gunta.

Arī konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” žūrija lēmusi, ka Ropažu novads ir ģimenei draudzīgākā pašvaldība visā valstī. Savukārt Rīgas reģionā par konkursa uzvarētāju atzīts Siguldas novads, kurš aiz sevis atstājis Jūrmalu. Par Vidzemes reģiona ģimenēm draudzīgākās pašvaldības titulu sacentās Madonas un Cēsu novadi. Madonā satiktie jaunieši ReTV stāsta, ka ir gandarīti par atbalstu izglītībā, bet izklaides iespējas gan varētu būt vairāk.

Žūrija lēma, ka šoreiz uzvarētāja lauri Vidzemē pienākas Madonas novadam. Kurzemē par ģimenēm draudzīgāko atzīts Kuldīgas novads, bet Zemgales reģionā konkurencē ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu uzvarēja Jēkabpils novads. Savukārt Latgales reģionā par uzvarētāju kļuva Ludzas novads. Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce: “Mēs skatāmies visus šos aspektus, kas nepieciešami, lai ikviena ģimene pašvaldībā justos labi. Piešķiram goda ģimenes karti bērniem ar invaliditāti. Konkursa mērķis ir ļaut pašvaldībām ieraudzīt plašāk, kas tām jau ir un ko varētu ieviest, lai tiešām būtu visām ģimenēm draudzīga pašvaldība.”

Ropažu novads saņem 30 000 eiro naudas balvu, bet katras pašvaldību grupas uzvarētājs vismaz 20 000 eiro. Iegūtā naudas balva jāizmanto iedzīvotāju vajadzībām, uzklausot pašvaldības iedzīvotāju viedokli.