“Ghetto Games” Valmierā cer iedibināt kā tradīciju

Sešas dažādas sporta aktivitātes desmit stundu garumā - Valmierā pēc četru gadu pārtraukuma atkal viesojās ielu sporta organizācija “Ghetto Games”. Interese par pasākumu pilsētas un novada iedzīvotājiem bija lielāka, nekā organizatori bija iecerējuši. Šāda veida pasākumu Valmierā tagad grib iedibināt kā tradīciju.

Lielākā dalībnieku interese bija basketbola sacensībās, kopā pieteicās 71 komanda. Deviņas no tām bija ukraiņu, kurām šajā sezonā “Ghetto Games” pasākumos ir bezmaksas dalība. Organizācijas vadītāju Raimondu Elbakjanu nepārsteidz Valmieras lielā interese par basketbolu. “Rekordliels dalībnieku skaits tieši basketbolā, jo reģionos parasti vairāk par 50-60 komandām nav. Šoreiz mums ir 71, par ko ir milzīgs prieks. Tas apliecina, ka Valmiera ir basketbola pilsēta. Skaidrs, ka brāļi Bertāni, Bērziņš, kaudze spēlētāju varētu nosaukt spēlētājus, kuri ir kaut kā piedzimuši šeit, attīstījušies un sasnieguši fantastiskus rezultātus pasaulē.”

Karsti notikumi risinājās arī atklāšanas spēlē, kur savā starpā tikās Valmieras teātra un domes pārstāvji. Pirms mača krietni pārliecinošāki par savām spējām bija aktieru komanda. Valmieras teātra aktieris Kārlis Dzintars Zahovskis: “Mēs esam četru gadu garumā gatavojušies šai vienai dienai. Es negribu viņus uzreiz nolikt, lai viņi pacenšas, neesam pret viņiem spēlējuši. Redzēsim, varbūt izšauj kaut ko vairāk, nekā es domāju. Negribas tā izblamēties. Mūsu spēcīgas puses ir vilcināšanās un atsperīgums.”

Maču pārliecinošāk uzsāka aktieri, bet spēles gaitā iesila arī domes deputāti. Organizatori bija parūpējušies par dažādiem izaicinājumiem, lai spēle būtu neordināra, piemēram, skriešanas vietā varēja tikai staigāt. Valmieras novada domes deputāts, “Zemnieku saeima” valdes loceklis Mareks Bērziņš: “Mēs pirmo reizi tādā sastāvā spēlējām, nebijām saspēlējušies, vēl nezinājām katra spējas, tad taustījāmies. Domāju, ka otrā spēle būtu stipri pārliecinošāka un labāka. Redzējām, ka arī Tomam izšāvās divpunktnieki. Nākamajā getiņā būs kas līdzīgs, tad mēs dominēsim.”

Tikmēr īpaši apmeklēts bija cīņas festivāls, kur oktagonā cīnījās pašmāju un ārzemju sportisti. Beigās uzvaru izcīnīja lietuviešu sportists, kurš uzreiz pēc panākuma lūdza savas draudzenes roku.

Šis “Ghetto Games” organizētais pasākums bija viens no lielākajiem reģionos. Nākamnedēļ jau desmito reizi Ventspilī notiks sporta un kultūras festivāls, kas jau iedibināta kā tradīcija. Kā arī par tradīciju pasākumu grib padarīt Valmierā.