Gaļa sadalīta. Pabeidz izmeklēšanu staltbriežu medību lietā

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā pret divām personām par staltbriežu medībām Kurzemē Saldus novadā pagājušā gada decembrī, kad uz tiem tika šauts no braucošas automašīnas. Šis gadījums sabiedrībā izraisīja rezonansi. Lai gan dzīvnieku līķi netika atrasti, jo gaļa, visticamāk, sadalīta 9. decembra vakarā, Valsts meža dienests guvis pierādījumus, ka medibās nogalināti divi dzīvnieki – staltbrieža govs un staltbrieža teļš. 

Gadījums, kad mednieki Saldus novada Jaunlutriņu pagastā no braucoša auto šāva pa skrienošiem dzīvniekiem, satricināja Latviju. Pēc video materiāla publiskošanas šāvienus izdarījušais vīrietis uz laiku tika aizturēts. Automašīnā pie stūres atradies viens no medniekiem, bet otrs sēdēja auto aizmugurē aiz šofera un pa atvērtu logu veica šāvienus, noskaidrots izmeklēšanā. 

Valsts policija uzskata, ka lietas izmeklēšana nav bijusi sarežģīta, aizdomās turamie noskaidroti īsā laikā. “Ātri izskaitļojām, arī sabiedrības atbalsts bija. Varbūt gribējās, lai tas būtu nedaudz lielāks. Bet bija. Vēlreiz vēlētos pateikt paldies, kas piedalījās un palīdzēja Valsts policijai. Izskaitļot šīs personas nesagādāja mums grūtības,” saka Valsts policijas pārstāvis Kārlis Mazurs-Mago.

Valsts meža dienests iesaistītajiem medniekiem atņēmis medību licences, kā arī piemērojis maksimālo naudas sodu – 250 eiro. Dienests guvis arī pierādījumus tam, ka divi dzīvnieki tika nomedīti. 

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis: “Atbilstoši tam, ko esam kopā ar Valsts policiju noskaidrojuši, protams, jā, tie ir nomedīti. Krimināllikuma ietvaros ir pierādīts šis fakts. Valsts meža dienests ir veicis materiālo zaudējumu aprēķinu, kas nodarīts pārkāpuma rezultātā medību saimniecībai.

- Kas notika – tika nomedīti un gaļa sadalīta? Tā tas varētu būt?

Jā, kā jūs teicāt, tā arī notika. Tas tika arī kriminālprocesa ietvaros, ko policija veica. Arī mēs skatījāmies administratīvā pārkāpuma lietas attiecībā uz šo medību organizēšanu.”

Policija paralēli veica izmeklēšanu iespējamai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Mazurs-Mago: “Es vērtēju policijas darbu ļoti labi, mēs īsā laikā ieguvām un apstrādājām pierādījumus. Ciešā sadarbībā ar prokuratūru veiksmīgi veicām procesuālās darbības krimināllietas uzsākšanai.”

Valsts policija noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanu pabeigusi trīs mēnešu laikā pēc notikušā. Veiktas ekspertīzes un savāktas iesaistīto liecības. Iesaistītie iepriekš nav sodīti. Pirmās instances tiesas lietas izskatīšanas laiks šobrīd nav noteikts. Visticamāk, tas notiks šogad.