Ēveles baznīca gatavojas jubilejai ar īpašiem spilventiņiem

Logus Ēveles dievnamā šoziem rotā krāšņas ledus puķes. Lai gan ziemas saulīte cenšas ielauzties telpā un kaut nedaudz to sasildīt, gaisā jūtams krietns saltums. Mūra ēkā krāsns pēdējo reizi iekurta pirms Ziemassvētku dievkalpojuma.

Dievnama soli pārdzīvojuši dažādus laikus, uz tiem sēdējuši dažādi cilvēki un tie piedzīvojuši pat krietni aukstākas ziemas nekā šī. Tomēr, ikreiz aukstās dienās ienākot Ēveles baznīcā, tā vien gribas ciešāk satīties, lai apsēstos uz sola, uzlikt mīkstu paliktnīti.

Adīts spilventiņš katram baznīcas apmeklētājam – tā ir draudzes dāvana dievnama nozīmīgajā jubilejā. Lai to sarūpētu, draudze aicinājusi atsaukties ikvienu rokdarbu meistaru. Ēvelē tādu netrūkst.

Kāda kundze noadījusi jau 30 spilventiņus, tikmēr arī citas dāmas gatavas pierādīt savas radošās prasmes rokdarbu mākslā, lai pilnvērtīgi pavadītu garos ziemas vakarus.

Ēveles luterāņu baznīcas draudzes padomes locekle Aelita Punkstiņa saka: “Mums likvidēja skolu diemžēl, un tur tādi veci soli, bet tas dizains tāds labs, liekas, izmest nevar, bet vajag aptamborēt riņķī, un tas ir superīgs.”

Spilventiņu gatavošanā iesaistījušās arī dāmas no Rencēnu folkloras kopas. Šobrīd nodarbības klātienē notikt nevar, tāpēc mēģinājumi un arī spilventiņu darināšana notiekot attālināti, ar interneta starpniecību.

Aelita Punkstiņa: “Viss jau ir labi, bet tikai katrs ir solists, jo kopā dabūt nevar. Jūs jau zināt, kā TV nobīdās signāls, - kamēr es iespēlējos, signāls jau pa pus takti ir.”

Ēveles draudze cer, ka rokdarbnieces izgatavos vismaz 100 solu spilventiņus. Agrāk gan baznīcā solu rindu esot bijis krietni vairāk un sēdvietas bijušas vismaz 400 dievlūdzēju.

Ēveles luterāņu baznīcas draudzes priekšniece Skaidrīte Kalniņa: “Ziemā ir vēsi, apkure nav liela, siltumiņu vajag, arī vasarā ir vēsi, pat, kad laukā ir karsti te var ienākt atvēsināties, mums ir lakati nolikti vasarā ar bērniem, lai ir, ko uzklāt, ja viņi iemieg.”

Baznīcas draudze pagaidām gan vēl nezina, vai pandēmijas dēļ šogad varēs rīkot svinīgu pasākumu par godu dievnama jubilejai. Iespējams, to nāksies pārcelt uz nākamo gadu.