Ernesta Gulbja stipendiāts cer kļūt tikpat profesionāls kā slavenais tenisists

Pauls Lavrinovičs ir viens no aptuveni piecdesmit bērniem, kuriem izdevies kļūt par Ernesta Gulbja fonda un “Rimi” stipendiātu. Viņš Pastendes sporta centrā šobrīd trenējas kopā ar savu treneri, lai jau marta beigās atrādītu iegūtās prasmes pirmajā kopīgajā treniņā ar Ernestu Gulbi. Stipendijas iegūšana ir arī novērtējums treneres Alenas Fridrih ieguldītajam darbam, taču viņa atzīst, ka tas izdevies tikai komandā – kopā ar vecākiem un paša Paula ieguldīto darbu.

Paulam ir tikai pieci gadi. Tenisā viņš trenējas jau otro gadu. Viņš ir viens no aptuveni 600 jaunajiem talantiem, kuriem bija iespēja piedalīties Ernesta Gulbja fonda un “Rimi” stipendijas atlasē, un viņš arī viens no 50 Latvijas bērniem, kuri stipendiju izcīnījuši. “Galvenā doma bija vienkārši piedalīties, lai bērns gūst kaut kādu pieredzi un redz, kā notiek tenisa sacensībās, kādas ir zāles un kādi tur cilvēki. Bez tādas galvenās domas obligāti iegūt stipendiju, bet, jā, mēs bijām, protams, ļoti priecīgi un lepni par to, ka viņam izdevās iekļūt piecdesmitniekā,” saka Gunta un Kristaps Lavrinoviči, stipendiāta vecāki.

Paula vecākiem vienmēr paticis vērot tenisa spēles televīzijā, līdz ieraudzījuši sociālajos medijos jaunu iespēju par treniņiem tepat Talsu novadā. Puikam tobrīd vēl nebija pat pieci gadi, kas norādīti sludinājumā, bet trenere piekrita. Par to priecīgs arī Pauls pats. “Spējīgs, mērķtiecīgs, ar raksturu, dažreiz vajag audzināt, iedvesmot, bet principā ļoti motivēts. Man ļoti patīk strādāt ar viņu,” saka trenere.

Šobrīd katrs no stipendiātiem trenējas ar saviem sertificētajiem un pieredzējušajiem treneriem, nepacietīgi gaida pirmo kopīgo treniņu marta beigās ar Ernestu Gulbi. Arī Pauls reiz grib kļūt profesionāls tenisists – gluži kā Gulbis. Vaicājot, vai viņam tas izdosies, stipendiāta vecāki Gunta un Kristaps Lavrinoviči atbild: “Nav tāds pašmērķis, vienkārši galvenais, lai bērns kaut ko dara, ar kaut ko nodarbojas, lai pierod pie disciplīnas, pie pienākumiem – tas ir primāri svarīgākais mērķis. Sanāks vai nesanāks – galvenais kaut ko darīt.”

Stipendija nozīmē arī finansiālu atspaidu ģimenei, lai gan reģionos treniņi pieejamāki nekā lielajās pilsētās. Pateicoties trenerei, teniss Talsu pusē kļūst arvien populārāks, audzēkņi trenējas vairākās grupās. Viņa iedvesmo spēlēt arī vecākus. “Kad tu pats to izmēģini, tad saproti, kā ir bērnam, cik sarežģīti vai viegli. Jaunā grupa būs pieaugušajiem, kas nav profesionāļi, bet arī gribas dot iespēju visiem izmēģināt un spēlēt tenisu,” saka trenere.

Visvairāk stipendiātu šogad no Rīgas, tad seko Liepāja, Ādaži un citas pilsētas, bet no Talsu puses Pauls vienīgais. Taču viņa panākumi iedvesmo arī citus, un arī Paula kolēģi nākamajos gados cer būt stipendiātu vidū.