EP birojs Latvijā aicina jauniešus uz video satura darbnīcu jaunajiem vēlētājiem

Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā aicina ceturtdien, 15.septembrī, plkst.15 18 līdz 22 gadus vecus jauniešus uz sociālā medija "Instagram" video satura darbnīcu jaunajiem vēlētājiem "Balso un dalies", informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Viņš norāda, ka, tuvojoties Saeimas vēlēšanām un gatavojoties 2024.gada Eiropas vēlēšanām, EP birojs turpina pirms pašvaldību vēlēšanām 2021.gadā uzsākto iniciatīvu "Man ir 18", lai iedrošinātu jauniešus izmantot savas tiesības piedalīties vēlēšanās. Tāpēc atjaunota sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju izstrādātā pastkarte un tiek īstenotas tādas aktivitātes kā video satura darbnīca.

EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele uzsver, ka jauniešu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē nevar nodalīt no viņu aktivitātēm digitālajā pasaulē - notikumu atainojums sociālajos tīklos bieži ir tikpat svarīgs kā pats notikums, tāpēc birojs rīko darbnīcu, kas palīdzēs pirmās vēlēšanas padarīt par notikumu kā jaunieša dzīvē, tā "Instagram" kontā.

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja Kristīne Bērziņa atzīmē, ka pēdējos gados līdzdalība vēlēšanās ir turpinājusi samazināties. Socioloģiskās aptaujas un vēlēšanu rezultāti atklāj, ka tieši jaunieši ir tā vēlētāju grupa, kas vismazāk piedalās vēlēšanās un gana aktīvi neizmanto savu ietekmi, lai ievēlētu savus pārstāvjus parlamentā vai domēs.

"Mūsu visu uzdevums ir veicināt zināšanas un jauniešu izpratni par vēlēšanu nozīmi, mācīt izprast un apzināties savas balss nozīmi un spēku. Jauniešiem ir jānotic, ka arī viņu viedoklis ir svarīgs un viņiem ir iespēja iestāties par sev būtiskām vērtībām un idejām," pauž Bērziņa.

Bezmaksas darbnīca notiks Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Ierobežotā vietu skaita dēļ interesentiem līdz 14.septembrim jāreģistrējas, sekojot saitei "ieej.lv/7Rhpm".

Jauniešiem kopā ar aktrisi Elīnu Bojarkinu, kura aktīvi darbojas sociālajos tīklos, būs iespēja apgūt oriģināla satura veidošanas prasmes "Instagram Reels" formātā, publicēt savu pirmo vēlētāja stāstu un tā gatavoties vēlēšanām.


Foto: Freepik