Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam iesniegti vairāk nekā 135 000 pieteikumu

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam līdz otrdienai, 25.oktobrim, iesniegti vairāk nekā 135 000 pieteikumu, informē SIA "ZZ Dats" direktors un "www.epakalpojumi.lv" izstrādātājs Edžus Žeiris.

Pēc viņa minētā, no vairāk nekā 135 000 Latvijas pašvaldībās saņemto pieteikumu 75% ir izskatīti, un pašvaldībās pieņemti pozitīvi lēmumi par atbalsta izmaksu mājsaimniecību īpašniekiem vai īrniekiem vairāk nekā 6,3 miljonu eiro apmērā.

Tāpat 38 pašvaldības ir sākušas atbalsta izmaksu, un izmaksāts atbalsts 56 000 pieteikumu 3,5 miljonu eiro apmērā. Plānots, ka arī pārējās pašvaldības pirmos maksājumus veiks tuvākajās dienās.

"Pašvaldībām lēmums par atbalsta izmaksu jāpieņem 30 darbadienu laikā, un pirmās pašvaldības atbalstu sāka izmaksāt jau oktobra pirmajā pusē," norāda Žeiris.

Viņš arī atzīmē, ka no līdz šim iesniegtajiem pieteikumiem mājokļu īpašnieku un īrnieku nemainīgi populārākais atbalsta veids ir 60 eiro atbalsts apkurei ar malku bez iegādes apliecinoša dokumenta uzrādīšanas.

No 2022.gada 1.oktobra līdz 25.oktobra plkst.17 portālā "www.epakalpojumi.lv" atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija iesniegti vairāk nekā 68 000 pieteikumu, bet klātienē pašvaldībās - nedaudz vairāk kā 67 000 pieteikumu.

Tāpat uzņēmumā atzīmē, ka pašvaldībās ir novērojamas atšķirības pieteikumu iesniegšanas veida izvēlē - atsevišķās pašvaldībās 80% pieteikumu iedzīvotāji ievada elektroniski portālā "www.epakalpojumi.lv", savukārt citās pašvaldībās 70% pieteikumu tiek ievadīti klātienē.

Žeiris arī min, ka 10 pašvaldībās ir ieviesta integrēta datu apstrāde no lēmuma sagatavošanas un saskaņošanas līdz izmaksai, tādējādi, izmantojot sistēmu, izmaksāti 15 000 atbalsta maksājumu par kopējo summu 930 000 eiro.

LETA jau ziņoja, ka no 1.oktobra daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā "epakalpojumi.lv". 

Portālā pieteikšanās atbalsta pasākumiem iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju, ja tās patēriņš mēnesī ir vairāk nekā 500 kilovatstundu (kWh). Lai izmantotu šo iespēju, mājokļa īpašniekam vai īrniekam portālā jāautorizējas ar e-paraksta viedkarti, e-ID identifikācijas karti vai kādu no internetbankām.

Sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām portālā "epakalpojumi.lv" tiek sniegti dažāda līmeņa e-pakalpojumi. Portāla pakāpeniskas attīstības laikā tiek piedāvāti arvien jauni pakalpojumi iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldībām un citām iestādēm.


Foto: Freepik