Ekstremāla karstuma dēļ sarkanais brīdinājums

Šodien gaisa temperatūra vairākās Latvijas vietās paaugstinājusies līdz pat +33 grādiem. Šādi laikapstākļi uzskatāmi par ekstremāliem, tāpēc šī veselībai bīstamā karstuma dēļ valstī izsludināts sarkanais brīdinājums. 

Arvien karstākas gaisa masas, nelielais vējš un arī siltie laikapstākļi naktīs, daļai iedzīvotāju ir pamatīgs pārbaudījums. Citus šī tveice nesatrauc. 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uzsver – ūdens ir jādzer vairāk nekā parasti, vēl pirms rodas slāpes. Tāpat speciālisti aicina pēc iespējas mazāk dienas vidū uzturēties saules staros un samazināt dienas aktivitātes, piemēram, fizisku darbu un atpūtu pludmalē. NMPD pārstāve Indra Liniņa saka: “Par apģērbu, protams, domāt, lai būtu galvas sega, viegls, brīvs apģērbs no elpojoša materiāla, kas šo sakaršanu varētu mazināt. Ja runājam par gados vecākiem cilvēkiem un zīdaiņiem, tad tie vispārējie ieteikumi ir tādi paši. Sekot līdzi gan pašiem, gan tuviniekiem. Vecākie bērni jāuzmana ar padzeršanos režīmu.”

Ja ir kritisks stāvoklis - spēcīga vemšana, apziņas traucējumi, krampji, samaņas zudums -, noteikti jāzvana uz vienoto palīdzības tālruni 113. Tikmēr sinoptiķi brīdina, ka karstums tik drīz neatkāpsies un saglabāsies līdz pat nedēļas beigām. 

Tāpat šajā karstajā un sausajā laikā piesardzīgiem ir jābūt rīkojoties ar uguni, jo pat vismazākā dzirkstele var izraisīt ugunsgrēku. 


Foto: Pexels