Eksperts: karā Ukrainā ziema būs grūta abām pusēm, taču Krievijai tā varētu būt smagāka

Karā Ukrainā nākamā ziema būs grūta abām pusēm, bet īpaši smaga tā varētu būt Krievijai, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.

Rostoks skaidroja, ka Krievijas karavīriem ziema būs īpaši smaga, jo šīs valsts armija ir sliktāk ekipēta un apgādāta, turklāt Ukraina spēj veiksmīgā rotēt savus spēkus, dodot iespēju karavīriem atvilkt elpu. Eksperts piebilda, ka pašlaik ir sākusies dubļu sezona, kas apgrūtina pārvietošanos ārpus ceļiem.

Eksperts atzīmēja, ka pašlaik Krievijas sāktajā karā ir sākusies fāze, kad Ukrainas spēki ir pārņēmuši iniciatīvu.

Vienā no brīvdienām Ukraina ziņoja teju par tūkstoti iznīcinātu okupantu, kas ir lielākais kritušo skaits dienas laikā. Rostoks pieļāva, ka šāds liels kritušo skaits vienas dienas laikā var būtu skaidrojams gan ar atsevišķiem veiksmīgiem trāpījumiem, gan arī liecināt par to, ka Krievijas armijas vienībās iepludināts liels skaits slikti sagatavotu karavīru.

Ja upuru skaits saglabāsies tik augsts, tad šīs ziemas laikā Krievija var "sadedzināt" tos vairākus simtus tūkstošus karavīru, ar kuriem armija tika papildināta nesenās mobilizācijas rezultātā, piebilda eksperts.

Savukārt vērtējot Ukrainas uzbrukumus Krievijas kuģiem, Rostoks skaidroja, ka Ukraina šādā veidā izdara spiedienu uz Krievijas vienībām, kas atrodas tālāk aiz tiešās frontes līnijas. Šādi uzbrukumi var likt Krievijai atvilkt daļu šo spēku vēl tālāk no tiešās karadarbības zonas.


Foto: Freepik