“Eco Baltia vide” no Jūrmalas domes cer atgūt 500 000 eiro

Pēc tiesvedības, kurā par prettiesisku atzīts Iepirkumu uzraudzības biroja lēmums, uzņēmums “Eco Baltia vide” plāno atprasīt no Jūrmalas domes neiegūto peļņu apmēram 500 000 eiro apmērā. Pašvaldība šādu prasību gan uzskata par nepamatotu. “Atkritumu kašķis” Jūrmalā sācies pirms pieciem gadiem, kad konkursā par atkritumu apsaimniekošanu par uzvarētāju atzīts uzņēmums “Clean R”.

 Iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas dome izsludināja pirms pieciem gadiem, par uzvarētāju atzina SIA “Clean R”. Otrajā vietā palika uzņēmumu “Eco Baltia Vide” un Lietuvas “Ekonovus” apvienība, kas saskatīja pārkāpumus uzvarētāja noteikšanā un iesniedza sūdzību IUB. Pēc vairākkārtējām pārsūdzībām 2017. gadā IUB tomēr atļāva domei slēgt līgumu. Par šo lēmumu “Eco Baltia Vide” uzsāka tiesvedību, kas tagad rezultējies ar Administratīvās rajona tiesas nolēmumu atzīt par prettiesisku IUB 2017. gada 8. marta lēmumu. “Ņemot vērā, ka jebkurš mūsu lēmums ir pārsūdzams tiesā, tad iznākums var būt arī negatīvs birojam,” saka Evija Mugina, IUB vadītāja vietniece, juridiskā departamenta vadītāja.

Pēc tiesvedības jau vairāku mēnešu garumā “Eco Baltia Vide” mēģina sazināties ar Jūrmalas domi par zaudējumu un negūtās peļņas segšanu, kas pēc uzņēmuma aplēsēm ir 500 000 eiro. “Komerclikums paredz, ka uzņēmumi var vērsties arī par negūto peļņu, šis ir tas gadījums, kad mēs bijām gatavi septiņus gadus Jūrmalas iedzīvotājus apkalpot, jo likumiski, kā tiesas nolēmumā minēts, atzītais uzvarētājs par tādu nevarēja tikt atzīts. Otrais pretendents bijām mēs, līdz ar to - mēs iegūtu šo līgumu un to pildītu,” saka Jānis Aizbalts, SIA “Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētājs.

Sarunāt interviju ar Jūrmalas domi neizdevās arī ReTV, bet rakstiskā komentārā dome skaidro, ka “Eco Baltia Vide” prasību atlīdzināt zaudējumus uzskata par nepamatotu. “Diemžēl viņi nereaģē, un tad mums vienīgā iespēja ir vērsties tiesā, lai atgūtu šo neiegūto peļņu. Es domāju, ka mēs caur tiesu arī prasīsim, lai pieprecizē datus, lai mūsu vēršanās tiesā būtu korekta un precīza,” saka Jānis Aizbalts.

“Šobrīd “Eco Baltia vide” mēģina dažādos veidos izdarīt spiedienu uz pašvaldību, apzinoties, ka tiesvedība par zaudējumu piedziņu noslēgtos nelabvēlīgi tieši pašai sabiedrībai “Eco Baltia vide”. Jūrmalas pilsētas domei nav šaubu par to, ja “Eco Baltia vide” prasība būtu pamatota, “Eco Baltia vide” jau būtu vērsusies tiesā,” pauž Jūrmalas domē.

Pretējās domās gan ir uzņēmuma “Eco Baltia vide” vadītājs. Apspriežoties ar akcionāriem, esot nolemts jau tuvāko nedēļu laikā vērsties tiesā. Jāpiebilst, ka, ja tiesas lēmums atkal būs labvēlīgs uzņēmumam, zaudējumus visticamāk maksās visi jūrmalnieki, neraugoties uz to, ka tiesa jau saskatījusi neatbilstību likumam IUB pieņemtajā lēmumā. “Jānorāda, ka mēs atļāvām slēgt pasūtītājam iepirkuma līgumu, bet tieši pasūtītājs ir tas, kas pieņem lēmumu par uzvarētāja noteikšanu,” saka Evija Mugina, IUB vadītāja vietniece, juridiskā departamenta vadītāja.

 “Eco Baltia vide” jau iepriekš bija atkritumu apsaimniekotājs Jūrmalā, bet 2015. gadā līgumu vienpusēji lauza, jo nespēja vienoties par līguma izpildes nosacījumiem. Tolaik tiesa pieteikumu par it kā nodarītajiem zaudējumiem noraidījusi.


Foto: Freepik