Dziesmu svētku dalībniekiem un viesiem Rīgā būs pieejami ūdens brīvkrāni un astoņas mobilās ūdens uzpildes stacijas

Šovasar Dziesmu un deju svētku dalībniekiem un viesiem Rīgā būs pieejami ūdens brīvkrāni un astoņas mobilās ūdens uzpildes stacijas, kas būs izvietotas lielajās pasākumu norises vietās, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Ūdens uzpildes stacijas būs izvietotas Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, Esplanādē un Vērmanes dārzā.

Savukārt brīvkrāni darbojas Vērmanes dārzā pie bērnu rotaļu laukuma, Esplanādē aiz Latvijas Mākslas muzeja ēkas, Ziedoņdārzā, Dzegužkalna parkā, Mežaparkā pie ieejas zoodārzā un Centra sporta kvartālā Krišjāņa Barona ielā, tāpat arī Āgenskalna tirgus priekšlaukumā.

Brīvkrāni veidoti tādā augstumā, lai varētu ērti padzerties vai piepildīt līdzpaņemto ūdens pudeli, un būtu pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. To konstrukcija ļauj padzerties arī dzīvniekiem.

Joprojām turpina darboties arī brīvkrāns pie Rolanda statujas Rātslaukumā, kā arī četri SIA "Rīgas ūdens" brīvkrāni Jūrmalas gatvē 133, pie Voleru ielas 65, pie Mazās Vējzaķsalas 17 un Kundziņsalas 9. šķērslīnijā 6.

Šogad brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu jeb brīvkrānu pieejamības paplašināšana pilsētvidē tiks turpināta ar vēl desmit jaunu brīvkrānu ierīkošanu - Brasas skvērā, Grīziņkalna parkā, Ziemeļblāzmas parkā, Ēbelmuižas parkā, pie bērnu laukuma parkā Pļavniekos, Ķengaraga promenādē, Zemitāna laukumā, pie Vecāķu pludmales, pie pludmales takas Daugavgrīvā, kā arī Imantas vidusskolas sporta laukumā. 

Šīs vietas izvēlētas, apkopojot pērn Apkaimju iedzīvotāju centra veiktās aptaujas datus.

"Rīgas ūdens" iecerējis atjaunot arī vēsturiskā ūdensavota namiņa Raiņa bulvārī 3 iepretim Reimersa ielai darbību. Plānots, ka visi minētie jaunie brīvkrāni tiks izvietoti līdz jūnija beigām.

LETA jau ziņoja, ka šodien Rīgā atklāta ūdens brīvkānu sezona. Šajos brīvkrānos tiek piegādāts ūdens no pilsētas ūdensvada, kas ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts.Foto: Zane Bitere/LETA