Dūmiņa mūzikas skolas audzēkņi koncertēs Austrijā

Pēc ilgāka pārtraukuma Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolas audzēkņi devušies koncerttūrē uz ārzemēm. Šoreiz uz Austriju, kur nedēļas garumā izskanēs vairāki koncerti, bet kulminācija būs muzikls “Īkstīte”, ko baldonieši izpildīs kopā ar Austrijas latviešu diasporas skolēniem.

Agrā svētdienas rītā pie Baldones Mūzikas skolas valdīja neierasta rosība. Viens aiz otra ar ceļasomām rokās ieradās skolēni, lai dotos savā pirmajā ārzemju koncerttūrē.

Koncerttūrē uz Austriju, kas ir pirmā viesošanās ārzemēs pēdējo aptuveni 12 gadu laikā, dodas 15 pamatskolas vecuma audzēkņi. Bērniem tas reizē ir gan ļoti priecīgs, gan arī straukuma pilns brīdis, bet ne mazāk emocionāls tas ir vecākiem. Paulas Justīnes mamma Jolanta: “Kā būs, kā dzīvos. Tā mums ir tāda pirmā pieredzīte, kad vieni paši prom. Nav mammas blakus, būs jāpierod, un pašiem vecākiem arī būs grūti, ka tā atvasīte ir prom.”

Koncerti notiks dažādās Austrijas vietās visas nedēļas garumā, kam tika sagatavota speciāla programma, bet kulminācija būšot mūzikls “Īkstīte”. J. Dūmiņa Baldones mūzikas skolas direktore Diāna Virse: “Mums ir sadraudzības uzvedums ar Austrijas diasporas bērniem. Ar latviešu bērniem, kuri Austrijā iestudē mūziklu “Īkstīte”. Mēs Baldonē iestudējām šo mūziklu, tad kopā jau Austrijā uzvedīsim šo brīnisķīgo Valda Zilvera mūziklu.”

“Parādīt savu padarīto dabu Austrijā, kas patiešām ir vismuzikālākā Eiropas zeme, patiešām ir liels notikums. Man ir intuīcija, ka viss būs ļoti labi, interesanti un radoši. Man patīk tādi negaidīti, radoši momenti. Baldones bērni ir ļoti strādājuši jābūt labi,” norāda komponists Valdis Zilvers.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadskārtai veltītie koncerti Zalcburgā un Grācā notiks no šodienas līdz septītajam maijam, bet nākamgad diasporas bērnus aicināšot koncerttūrē uz Baldoni.