Drošības apsvērumu dēļ pirmdien ieceļošana Latvijā liegta trīs Krievijas pilsoņiem

Drošības apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī trīs Krievijas pilsoņiem liegta ieceļošana Latvijā, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Terehovas, Silenes, Pāternieku un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas un vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, diviem Uzbekistānas un vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi.

Vēl trīs Krievijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ.

Robežsardze vakar paziņoja, ka kopš 19.septembra, kad spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 37% un situācija uz austrumu robežas ir stabila un kontrolēta.

Laikā no 19.septembra līdz pirmdienai Krievijas-Latvijas un Baltkrievijas-Latvijas valsts robežu ir šķērsojis 13 717 Krievijas valsts piederīgie, tikai tie, kas atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām.

Teju puse ārējo robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu izmanto citu valstu izsniegtās vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kas nozīmē, ka Latvija nav šo personu galamērķa valsts, bet gan tiek izmantota tranzītam, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Kopumā kopš 19.septembra 352 Krievijas pilsoņiem. Ārzemniekiem ieceļošana atteikta gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan arī uz citiem apstākļiem.

Krievijā izsludinātās mobilizācijas dēļ no 28.septembra uz trīs mēnešiem ir ieviesta ārkārtējā situācija Alūksnes, Balvu un Ludzas novada teritorijā, kā arī ostās, lidostās, lidlaukos izveidotajās robežšķērsošanas vietās un uz dzelzceļiem.

19.septembrī spēkā stājās Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi Krievijas pilsoņu - Šengenas īstermiņa vīzu turētāju - ieceļošanai Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos. Tādus pašus ierobežojumus noteica Igaunija, Lietuva un Polija.


Foto: Freepik