Doles salā atrasts maisos ievietots cilvēka līķis

Šā gada februāra sākumā Salaspils novadā, Doles salā, tika atrasts maisos ievietots vīrieša līķis. Aizdomās par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana, un par neapbedīta līķa apgānīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, tika aizturēti divi vīrieši. Iegūta informācija, ka bojāgājušais, visticamāk, nogalināts jau 1. janvārī, un sākumā mirušais turēts uz balkona daudzdzīvokļu mājā Rīgā, Āgenskalna mikrorajonā. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

2024. gada 7. februārī ap plkst. 14.30 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Austrumu iecirknis saņēma izsaukumu no aculiecinieka uz Salaspils novadu, Salaspils pagastu, Doles salu, kur pie zemes ceļa pamanīts aizdomīgs liels maiss. Aculiecinieks ziņojis, ka tur iekšā, iespējams, atrodas miris cilvēks. Policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā, saņemtā informācija diemžēl apstiprinājās – tika konstatēts pusmūža vīrieša līķis, kas bija ievietots maisos, kas aptīti ar līmlenti.

Kriminālprocesa izmeklēšanu pārņēma Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļa. Veicot aktīvu pirmstiesas izmeklēšanu, kā arī plašus operatīvos pasākumus, 2024. gada 14. februārī Valsts policijas amatpersonas aizdomās par šo noziegumu aizturēja divus vīriešus, kuri dzimuši 1961. un 1972. gadā un iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.

Skaidrojot lietas apstākļus, secināts, ka slepkavības iemesls bijis personiska rakstura konflikts, kas izcēlies visiem iesaistītajiem kopīgi lietojot alkoholiskos dzērienus Rīgā, Pārdaugavas rajonā. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka pēc vīrieša slepkavības, kas, visticamāk, tika izdarīta 1. janvārī dzīvoklī Rīgā, Āgenskalna mikrorajonā, aizdomās turētie viņu ielikuši maisos un nolikuši uz dzīvokļa balkona, kur līķis bija novietots nedēļu. Pēc tam viņi to nometuši no balkona, un maisos ieliktais līķis pie daudzdzīvokļu nama atradies vēl pāris dienas. Vēlāk noziedznieki ar nomas automašīnu mirušo vīrieti aizveduši uz Doles salu un tur atstājuši. Līdz ar to kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta 5. punktā un 228. panta otrajā daļā paredzētām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana un par neapbedīta līķa apgānīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Par Krimināllikuma 117. panta 5. punktā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Par Krimināllikuma 228. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

2024. gada 15. februārī vienam no vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, otram vīrietim tiesa atteica piemērot apcietinājumu, līdz ar to viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.