Dokumentāls raidījums "aNATOmy: izaicinājums" 11.novembrī plkst. 22.30

Trīs Nacionālo bruņoto spēku vienības. Divi studenti. Viens izaicinājums.

Dokumentālā raidījumā “aNATOmy: izaicinājums” divi Vidzemes Augstskolas studenti, Dārta Arta Amantova un Zandis Kadakovskis, iejutīsies NATO karavīru ikdienā. Viņi piedalīsies NBS Instruktoru skolas rezerves karavīru apmācībās un nakšņos meža vidū, kopā ar Jūras spēku karavīriem meklēs un glābs cietušo, kā arī palīdzēs Gaisa spēku karavīriem  sagatavot lidmašīnu lidojumam un arī paši izbaudīs pacelšanos spārnos.

Latvija ir NATO dalībvalsts jau 18 gadus, tomēr – cik daudz mēs zinām par Ziemeļatlantijas līguma organizāciju? Abi jaunieši ir pieņēmuši izaicinājumu – iepazīt NATO un karavīra profesiju tuvāk. Dokumentālā raidījumā būs iespēja ne tikai redzēt, kā Dārta un Zandis tika galā ar uzdevumu izpildi, bet arī video dienasgrāmatās uzzināt par filmēšanas aizkulisēm un jauniešu pārdomām.

Dārta nāk no vienas no visskaistākajām vietām Latvijā – Cēsīm, bet jau otro gadu viņa dzīvo Valmierā, jo studē Vidzemes Augstskolā – apgūst žurnālista un mediju speciālista profesiju. Zandis par savu dzimto vietu saucu Rugāju pagastu Balvu novadā. Šobrīd viņš studē 4. kursā Vidzemes Augstskolas programmā ”Tūrisma organizācija un vadība”.