Dizaina lietas iemaina pret ziedojumiem Ukrainas bēgļiem

Biedrība “Tavi draugi” šī gada laikā īpaši palīdz Ukrainas bēgļiem, arī ar dizaina lietām, kas tiek iemainītas pret ziedojumiem. Tāda ir arī radītā sadraudzības nozīmīte, kas pabijusi pat visu triju Baltijas prezidentu redzeslokā.

Biedrības “Tavi draugi” misija ir sniegt palīdzību tiem, kam tā ir visvairāk nepieciešama. Šobrīd daudz tiek palīdzēts kara bēgļiem no Ukrainas. Kā stāsta ukrainiete Iriša, kura ir biedrības koordinatore, sākumā bija vien neliela garāža, taču ziedojumu vākšanai kāds labvēlis piedāvājis pat veselu angāru. “Šeit bija viss tukšs, un viņi nezināja, ko ar to darīt, ko mēs darīsim ar tādu platību, bet vakarā jau šis angārs bija līdz griestiem pilns, jo sanesa tik daudz ziedojumus.”

Drīz vien saziedotajām pamatlietām, kā apģērbam, pārtikai, higiēnas piederumiem, nāca klāt arī dažādas dizaina lietas, ko izgatavo arī ukraiņi, kuri darbojušies te kā brīvprātīgie. Viņi gan riskējuši un jau atgriezušies dzimtenē, bet savas radītās lietas sūta uz Latviju. Kā piemēram, šīs nozīmītes, kuras sūta no Kijivas, vai šie t-krekli, kuri nāk no Odesas. Biedrības veikaliņā to visu iemaina pret ziedojumiem Ukrainas atbalstam. Iriša Mogira: “Es kā ukrainiete atradu Ukrainā ražotas interesantas lietas - T kreklus, piespraudītes, kas varētu derēt. Yn tie, kas atbalsta Ukrainu, var iegādāties, dabūt pret ziedojumiem.”

Viens no veiksmes stāstiem ir kāda piespraude. Biedrība rīkojusi zīmējumu skiču konkursu T-kreklu apdrukai, taču viena skice iepatikusies tik ļoti, ka no tās tapa sadraudzības piespraude.

Pamanot biedrības konkursu, salaspiliete Evija, kura arī iepriekš ar ģimeni atbalstījusi Ukrainā notiekošajā karā cietušos, iesniedza savu zīmējuma skici, un biedrība šo maketu arīdzan atzinīgi novērtēja, uzsākot šīs piespraudes ražošanu. “Doma tāda, ka Latvija sniedz palīdzīgu roku Ukrainai, bet rokasspiediens nevis klasiskais, kas ir kā cieņas un lietišķuma izpausme, bet tāds brālīgais rokasspiediens, kas simbolizē sirsnīgu draudzību, atbalstu un milzīgu cieņu,” saka dizana nozīmītes radītāja un “Evi darbnīca” vadītāja Evija Purgaile.

Kā biedrībā atzīst, tad jau tagad manāms, ka ir pieprasījums pēc šīs nozīmītes. Bez tam biedrības rīkotajā ierakuma sveču liešanas pasākumā, visu triju Baltijas valstu prezidenti šīs nozīmītes piesprauda pie sava apģērba, tādejādi paužot atzinību šim valstu sadraudzības simbolam.#SIF_NVZ2022