Daugavpilī karantīnā devusies katra astotā klase; aktīvāk vakcinējas mediķu bērni

Svētku brīvdienu sekas sāk sajust arī Daugavpils skolās un bērnudārzos. Lai gan situācija nav tik kritiska, kāda tā bija oktobra vidū, karantīnā devusies katra astotā klase. Kā no saslimšanām cenšas izvairīties? Kā sokas ar bērnu vakcinēšanu?

Neskaitot Rīgu un Pierīgas reģionu, kovida vīruss pamatīgi plosās arī Daugavpilī. Strauji kāpj saslimušo skaits, īpaši to jūt izglītības iestādēs. “Apkopojot datus uz vakardienu, tas ir, 13. janvāri, ir ļoti strauji gājis rādītājs, karantīna ir noteikta 44 klasēm, kas ir patiesībā diezgan daudz un diezgan strauji kāpis,” saka Ilona Bohāne, Daugavpils Izglītības pārvaldes pārstāve.

Tas nozīmē, ka Daugavpilī šobrīd karantīnā devusies katra astotā klase. Izglītības pārvaldē ReTV skaidro, ka pārsvarā tie ir 1.-6. klašu skolēni. Slimo arī bērnudārzos, karantīnā šonedēļ devušās visas Daugavpils 30. pirmskolas iestādes grupiņas - vairāk nekā 100 bērni. Daugavpils Saskaņas pamatskolā divus mēnešu nebija nevienas karantīnā aizsūtītas klases, šonedēļ šī pozitīvā statistika mainījās - viena klase mācās mājas. “Es domāju, ka tās bija svētku dienas, es arī prognozēju, ka būs sliktāk pēc tām svētku dienām. Uz svētku dienām tika doti testi, paštesti. Ļoti stingri arī skatāmies, lai bērns neierodas skolā ar augšējo elpošanas ceļu slimības pazīmēm,” pauž Janīna Leitāne, Daugavpils Saskaņas pamatskolas māsa.

Šonedēļ karantīnā aizgājušie nav vecāko klašu skolēni. Skolās meklē dažādus veidus, kā nošķirt vienu no otras. “Mazākās klasītes, sākumskola, ienāk pa citu ieeju. Mēģinām viņus nodalīt no vecākajām klasēm, tāpēc viņiem tagad te gaitenī ir garderobes. Katrai klasei salikti krēsli, bērni šeit pārģērbjas,” saka Jeļana Vucēna, Daugavpils Saskaņas pamatskolas direktore.

Pirmdien direktore plāno sagaidīt pirmos gaisa kvalitātes mērītājus. Bažas gan rada tas, kā bērni pielāgosies, ja būs jānēsā FFP respiratori. Savukārt par vakcināciju Daugavpilī runā izvairīgi. Vecāko klašu vidū vakcinētie ir, to skolotāji pamana, skolēniem nododot testus, bet datus izglītības iestādēs par to nevāc. Pie Bērnu veselības centra sastapto domas dalās.

Vakcinētāji Daugavpilī novērojuši, ka atsaucība nav liela bērnu vakcinēšanai. “Latgales medicīnas centrā” šim mērķim atvēl divas dienas nedēļā. “70% gadījumu mediķi, ārsti atved savus bērnus. Grib pasargāt bērnus no vīrusa,” saka Svetlana Losāne, SIA “Latgales medicīnas centrs” valdes locekle.

ReTV noskaidroja, ka šobrīd nepilnu mēnesi, kopš Latvijā vakcinē arī 5-11 gadu vecus bērnus, to saņēmuši 3% šīs vecuma grupas pārstāvju. Visaktīvāk bērnus potē Rīgā. “Mūsu tā vēlme ir, lai, pirmkārt, tiktu vakcinētie tie bērni, kam ir kādas hroniskas saslimšanas. Viņiem vakcīna ir ļoti nepieciešama. Arī šie visi bērni vēl nav vakcinēti, tāpēc mēs aicinātu gan ārstus, gan vecākus, kuriem ir bērni ar hroniskām saslimšanām, doties un saņemt vakcīnu,” pauž Zaiga Barvida, Nacionālā veselības dienesta pārstāve.

Tiesa - pagaidām bērni pārsvarā saņēmuši tikai pirmo poti, līdz otrajai jāgaida vismaz trīs nedēļas. Šobrīd arī nav skaidrs - vai un kad pusaudži varēs saņemt arī balstvakcīnu.

 


Foto: Freepik