Darbu atsāk arī mazie veikaliņi Kuldīgā un Skrundā

Kuldīgas veikala “Pindzele” durvis kopš decembra apmeklētajiem bija slēgtas. 7.aprīlis bija diena, kad veikals atsāka savu darbību. Pēc valdība lēmuma veikaliem, kuru platība ir zem 7000 kvadrātmetru, ir jādod iespēja strādāt. Vienlaikus ar tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanu, turpmāk vairs nebūs spēkā veikalā iegādājamo preču saraksti.

SIA “PC Konsultants” komercdirektore Antra Dilāne saka, ka šie ir kā svētki, kad iespējams klātienē redzēt cilvēku. Tas esot pirmais solis uz normālu strādāšanu.

Ar pieņemto lēmumu valdība cer, ka tirdzniecības vietas gan lielajās pilsētās, gan reģionu centros un mazpilsētās atkal būs vienādās pozīcijās, tā sniedzot atbalstu vietējiem uzņēmējiem un mazajiem ražotājiem, kuri līdz šim bija spiesti atrasties dīkstāvē un iztikt no valsts atbalsta. Arī Kuldīgas vecpilsētā esošā veikala “Akcents” durvis atkal ir atvērtas. Veikala sortimentā var atrast 60 dažādu mājražotāju veikumus. Daļai no amatniekiem pārdzīvotais laiks bijis smags, kas licis pārtraukt iesākto darbu, savukārt citiem – radoši piepildīts.

Veikala īpašniece Ineta Ausmane uzsver, ka aizvadītajos trīs ar pusi mēnešos būtiski bijis saņemt atbalstu arī no tiem uzņēmējiem, kas piedāvā savus pakalpojumus veikala darbības uzturēšanā – nāca pretī, iepauzēja mēneša maksu.

Savukārt veikala “Zelta Apelsīns” īpašniece Inta Lagzdeniece aizvadīto laiku sauc par kluso periodu. Veikala atvēršanas dienā bijusi jūtama cilvēku interese un pieprasījums pēc iepirkšanās klātienē, taču viņa uzsver, ka kolēģi ir teikuši, ka labāk saņem dīkstāves pabalstu, ne uztur veikalu, jo nauda neienākot.

Arī Skrundā esošais auto rezerves daļu veikala īpašnieks apstiprina, ka veikala apmeklētāji vēlas atnākt un apskatīties preci. Veikala darbību šajā laikā ietekmējusi sūtījumu piegāde no ārzemēm. Šobrīd pieņemtie ierobežojumi paredz, ka vienam apmeklētājam tirdzniecības vietā jānodrošina ne mazāk kā 25 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, savukārt pakalpojumu sniegšanas vietā - 15 kvadrātmetri.

Veikala “Skrundas garāža” īpašnieks Sandris Savickis stāsta, ka veikalā ienākt ļauj tikai pa vienam. Auto rezerves daļas nav pārtikas veikals. Ja stundā ienākot viens cilvēks, tad tas esot labi.

Veikala “Tavai ikdienai” īpašniece Lelde Bergmane ļoti gaidījusi dienu, kad varēs pircējiem ļaut ienākt pa durvīm. Vairāk cilvēku šobrīd vēlas iegādāties bērnu apģērbus un apavus. Pandēmijas ierobežojumi ne tikai ietekmējuši darba ikdienu, bet mainījuši arī klientu loku.

Arī ielu tirdzniecību varēs organizēt klātienē. Pēc Ekonomikas ministrijas datiem, atbilstoši drošajam tirdzniecības protokolam, darbu varētu atsākt līdz 9000 tirdzniecības vietu.


Foto: unsplash.com