Darbinieks ziņo par iespējamiem rupjiem pārkāpumiem pansionātā “Jaunāmuiža”

Krustpils novada pansionātā “Jaunāmuiža” iespējams rupji pārkāpti epidemioloģiskie noteikumi. ReTV Ziņās (Vidusdaugavas TV) vērsās šīs iestādes darbinieks. Jāatzīmē, ka pansionātu skāris Covid-19 uzliesmojums, un darbinieks pieļauj, ka tas vērsies plašumā tieši vadības nekompetentās rīcības dēļ.

Savu stāstu par situāciju pansionātā “Jaunāmuiža” uzticēja iestādes darbinieks, kurš gan vēlējās palikt anonīms, baidoties no sekām.

Pansionāta “Jaunāmuiža” darbinieks: “9.datumā vadītāja atnāca uz darbu, viņa zināja, ka viņa ir kontaktējusies ar inficētu personu, neskatoties uz to, atnāca uz darbu 9.novembrī. 9.novembrī viņa droši staigāja pa iestādi, pa visiem stāviem, kopā ar viņu gāja struktūrvienības vadītāja, pārbaudīja kārtību stāvos. 10.datumā vadītāja atnāca uz darbu, pēcpusdienā viņa jutās ļoti slikti, viņai bija temperatūra. Principā pats pirmais mūsu Covid-19 slimnieks bija mūsu vadītāja. Tika noziņots Slimību profilakses un kontroles centram, ar ko viņa kontaktējusies darba vietā. Viņa nosauca administrāciju, viņa nosauca galveno feldšeri, bet nenosauca struktūrvienības vadītāju, ar kuru viņa bija ciešā kontaktā. Nepagāja ne nedēļa, kad struktūrvienības vadītājai tika atklāts pozitīvs Covid-19, pozitīvs rezultāts.”

Decembrī sāka parādīties pirmie oficiālie paziņojumi par Covid-19 saslimšanas gadījumiem pansionātā, un jau 9.decembrī iestādes vadība ziņoja par vairāk nekā 130 inficētiem klientiem no kopumā 250 pansionātā mītošajiem, kā arī par vairāk nekā pusi ar Covid-19 slimu darbinieku.

Pansionāta “Jaunāmuiža” darbinieks: “Pa šo laiku, kad mums jau plosījās Covid, netika pieņemts neviens lēmums, slimie no veselajiem netika izolēti. Netika uzrādīts, ka sākas temperatūra, tika slēpti rezultāti, ka ir temperatūra. Sāka pakāpeniski slimot citi darbinieki. Netika izsniegti aizsargapģērbi, pilnīgi nekas netika sniegts, turpināja pat pieņemt vēl no ārpuses klientus, kad Covid jau mums darbojās pilnā sparā. To zina pilnīgi visi darbinieki, visi, bet visiem bailes runāt, jo visiem mums ir ģimenes un bērni. Mēs negribam zaudēt darbu, jo mēs saprotam, ja mēs runāsim atklāti, mūs “izēdīs” no darba.”

Lai gūtu apstiprinājumu vai noliegumu darbinieka vārdiem, Vidusdaugavas TV sazinājās ar pansionāta “Jaunāmuiža” direktori Solvitu Gedušu. Viņa uzsver, ka visi pārmetumi esot nepatiesi.

Solvita Geduša, pansionāta “Jaunāmuiža” direktore: “Es nosaucu visus, ar ko es biju kontaktā, pilnīgi visus. Man tā bija visa administrācija. Es biju darbā vienu dienu, kad man nebija nekādu simptomu. Kad man parādījās simptomi, tas bija no 9. uz 10. novembri naktī, 23:00. Kad sajutu, ka kaut kas nav, kā vajag, es negāju vairs uz darbu, es nezinu, kur ir kaut kāda informācija, ka es slima staigāju. Tas ir kaut kāds murgs! Ka tur kaut kādi dati tiek slēpti, vispār absurds! Kā tu kaut ko noslēpsi? Kā mēs noslēpsim, ka cilvēkam bija Covid, ja mums analīzes atnākušas apstiprinātas? Kā mēs to noslēpsim?”

Iestādes vadība noliedz arī pārmetumu par inficēto klientu izolācijas trūkumu.

Solvita Geduša, pansionāta “Jaunāmuiža” direktore: “Viņi tiek izolēti katrs savā stāvā. To taču darbinieki redz, vai tad neredz, ka durvis ir aizslēgtas? Viņi paši nepārvietojas pa iestādi. Kas tā par dezinformāciju? Es nesaprotu, kāpēc šobrīd ir iestādes neslavas celšana, nepatiesas informācijas sniegšana, nomelnošana. Es to nesaprotu, kāpēc šobrīd tā notiek. Vai tiešām kāds no tā gūst kaut kādu baudu vai mēģina sev kaut kādu labumu gūt? Es to nesaprotu.”

Pansionāts “Jaunāmuiža” ir Krustpils novada pašvaldības aģentūra. VDTV vaicāja vietvarai, vai tās rīcībā ir informācija par notiekošo iestādē.

Kārlis Pabērzs, Krustpils novada domes priekšsēdētājs (“Vienotība”): “Pansionāts ir slēgta tipa iestāde, to vada un atbild par visu direktore. Mēs tur neesam bijuši pusgadu. Es nevaru komentēt. Pansionātā temperatūra visu laiku kādam ir. Saprotiet, lielākā daļa tur ir ar daudz un dažādām slimībām. Man ir diezgan grūti komentēt.”

Slimību profilakses un kontroles centrā savukārt norāda, ka gadījumā, ja kādas iestādes pārstāvim rodas aizdomas par epidemioloģisko drošības noteikumu pārkāpšanu, ir jāvēršas ar iesniegumu Veselības inspekcijā, jo inspekcijai ir iespējas pārbaudīt visus faktus. Par to, vai anonīmā darbinieka sacītais atbilst patiesībai, tagad būs jāskaidro atbildīgajām iestādēm.