Daļa slēpošanas kalnu slēdz sezonu, bet Vidzemē un Latgalē vēl aktīvi slēpo

Kamēr Kurzemē un Zemgalē valda jau pavasaris, Latgales mežos un daļā Vidzemes sniega vēl pārpārēm. Aktīvi darbojas arī slēpošanas trases, kuras savu darbību plāno turpināt vēl vismaz mēnesi.

Bērnu čalas, sniega gurkstoņa, slēpju švīksti un sniegotas trases - tā ir aina, kas paveras Madonas sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils”. Ziema bijusi tik bagātīga, ka pērn deponētais sniegs nav bijis nepieciešams. To šobrīd papildina, noglabājot nākamajām sezonām. Slēpotājiem joprojām pieejamas esot trīsdesmit kilometrus garās meža trases, arī izgaismotā trase vakara stundās. Kā stāsta madonieši, nereti rīdziniekiem un kurzemniekiem esot grūti noticēt, ka Madonā patiešām vēl ir tik daudz sniega.

Gaiziņā nekas nenotiek, jo gatavojas pasākumam nedēļas nogalē, pēc tam trase būs atvērta slēpotājiem. “Sestdien mums ir lielais kalnā braukšanas pasākums, pēc tam ar 16. martu atkal kalns būs vaļā. Tas sniegs ir tik sablīvēts, ka nokausēt to nav iespējams,” atzīst Juris Stradiņš, atpūtas kompleksa “Gaiziņš” saimnieks .

Kādas tad ir tuvākās laikapstākļu prognozes? Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķis Jānis Kleperis norāda: “Arī turpmākajā nedēļā, varbūt pat nedaudz ilgākā periodā, kopumā tendence būs visai līdzīga, kā bija iepriekšējās dienās. Dienās lielākoties saulains laiks, bez nokrišņiem vai maz nokrišņiem, naktīs saglabāsies mīnusi, kas neļaus tai sniega kārtai tik ātri sarukt. Dienās plusi, naktīs - mīnusi, kas tomēr veicinās tādu sniega segas pazemināšanos.”

Kā vēsta pieejamā informācija, daļa slēpošanas kalnu, piemēram, Baiļi, Žagarkalns un Egļu kalns sezonu jau ir slēguši vai noslēgs šīsnedēļas nogalē, savukārt Reiņa trase, “Kaķītis”, arī Gaiziņkalns ir apņēmības pilni sezonu vēl turpināt. 


Foto: Freepik