CSP: tik liels cenu kāpums nav pieredzēts pēdējos desmit gadus; gaidāmi nākamie rekordi

Patēriņa cenas šogad novembrī, salīdzinot ar 2020.gada novembri, palielinājās par 7,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Kā ReTV Ziņām saka CSP Makroekonomiskās statistikas departamenta direktors Intars Abražuns, tik liels kāpums nav pieredzēts ļoti ilgu laiku.

I. Abražuns: “Ja mēs runājam par inflāciju, jāskatās kontekstā ar citiem rādītājiem, taču, protams, no cipariskā viedokļa mēs vairāk kā desmit gadus tik lielus skaitļus neesam redzējuši. Tādā ziņā varētu teikt, ka liels, bet jāuzsver, ka jāskatās kopā ar citiem rādītājiem, piemēram, ar ienākumu kāpumu.”

Tomēr CSP eksperts saskata riskus daļai Latvijas sabiedrības: “Skatoties, ka pagājušā gada beigās bija deflācija, visdrīzāk, ka šis inflācijas kāpums noteikti neapstāsies. Ir iespējams, ka mēs vēl sasniegsim kādus pēdējā laika rekordus… Kā riski noteikti minami, redzot, kam algas joprojām pieaug straujām, inflācijas apjoms varētu radīt problēmas mazāk aizsargātajām sabiedrības grupām. Ja viņu ienākumi nesakrīt ar cenu sadārdzinājumi, viņiem varētu būt grūtāki dzīves apstākļi.”


Foto: Freepik