Covid-19 palīdz piepildīt skaistkalniešu sapni

No līdzekļiem Covid-19 krīzes seku likvidēšanai piepildīts Bauskas novada Skaistkalnes vairāku paaudžu iedzīvotāju sapnis - uzsākta sporta halles būvniecība. Lai gan bērnu skaits šajos gados sarucis, vietējā skolā mācās ap 220 audzēkņiem, tukša tā nestāvēšot, jo tuvākā sporta zāle esot tikai trīsdesmit kilometru attālajos Vecumniekos.

Laukumā pie Skaistkalnes vidusskolas, kas gadiem ilgi tika rezervēts sporta halles būvēšanai, jau nedēļu rosās būvnieki. Tas ir notikums, ko skaistkalnieši gaidījuši jau vairākās paaudzēs, bez emocijām par to nespēj runāt neviens. “Sapnis par sporta halli ir sešdesmit gadus. Pagājušo piektdien es satiku vienu no vecākajām skolotājām, kura jau ir pensijā, un vaicāju: “Kur jūs, skolotāj, iesiet?” Un viņa atbildēja: “Es eju skatīties to lielo sapni, kas Skaistkalnē ir sešdesmit gadu garumā.” Tā kā… šī ir svarīga būve,” saka Ineta Skustā, Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja.

Līdz šim Skaistkalnes skolēniem sporta stundas maksimāli pielāgotas āra nodarbībām, bet pa visam sliktos laika apstākļos tās notikušas pielāgotā klases telpā skolas otrajā stāvā. Savukārt tie, kuri sportam pievērsušies nopietnāk, brauc trenēties uz kaimiņu novadiem. “Pēc maniem uzskatiem pie katras skolas vajag sporta halli, ja nav sporta zāles, lai bērniem būtu prieks sportot. Daudz bērnu nemaz negrib sēdēt mājās pie datora. Es runāju vakar ar pieaugušajiem bērniem, kuriem jau 16 gadu. Viņi nāca vakaros spēlēt basketbolu, un, kad uzzināja, ka būs sporta halle, viņi bija ļoti priecīgi, ka ziemā arī būs, kur sportot,” saka Vladimirs Asrijans, sporta skolotājs.

“Es domāju, ka tas varētu bērnus piesaistīt sportam, jo bērniem patīk kaut kas jauns. Tad, kad tev iepatīkas sportot, tu sāc to darīt bieži,” pauž Dārta, sporta ievirzes nometnes dalībniece.

Gadu gaitā projekti gan piedzīvojuši izmaiņas, un pašreiz tiek būvēta ap 1000 kvadrātmetru liela sporta halle, kurā vienlaicīgi varēs sportot divas grupas. Jaunā būve būšot piemērota arī sacensībām. Bažām par to, ka gandrīz divi miljoni eiro halles būvniecībai un apmēram 29 000 eiro gadā uzturēšanai varētu tikt iztērēti velti, neesot pamata, jo ēku varēs izmantot arī sacensībām un nometnēm.

Sporta halles būvniecību Skaistkalnē izdevies uzsākt, pateicoties Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atveseļošanai piešķirtajam finansējumam augstas gatavības pašvaldību projektiem. Kopumā tie ir 50 miljoni eiro, kas tiks ieguldīti 21 projektā sešpadsmit pašvaldībās.