Citādāka Lāčplēša diena

Lāčplēša diena šogad tiek pavadīta neierasti arī reģionos. Atcelti visi svētku pasākumi, un iedzīvotāji aicināti Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku pieminēt individuāli vai kopā ar tuviniekiem. 

Pirms gada daudzviet Latvijā iedzīvotāji pulcējās gājienos un atceres pasākumos, arī Jēkabpilī vairāki simti ar degošām lāpām rokās devās uz pieminekli “Kritušiem par Tēviju”, lai vienotos kopīgā atceres brīdī. 

Tradicionālajos Lāčplēša dienas pasākumos ik gadu piedalās arī Druvenieku ģimene, bet šogad, ņemot vērā situāciju valstī, mamma Dace un meita Ieva kritušos karavīrus godā, individuāli noliekot sveces piemiņas vietā. 

Ieva Druveniece atgādina, ka: “Pats svarīgākais ir iedegt gaismu šajā laikā, un tas ir tas, ko mēs darām gājienā kopā. Lai arī šogad mēs to nevaram darīt kopā, mēs varam katrs iedegt svecīti vai iedegtu lāpu nolikt sev pagalmā vai kādā vietā pilsētā un tādējādi nest šo gaismu it kā katrs atsevišķi, bet tomēr visi kopā.” Ievas ģimenē Lāčplēšu dienā ir svētku maltīte un tiek pieminēti cilvēki, kuri mums visiem sarūpējuši Latviju, tāpēc Dace jo īpaši uzsver, cik svarīgi mums to noturēt. 

Dace Druveniece ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktora vietniece, un diviem viņas audzēkņiem šogad bija paredzēts teikt uzrunas 11.novembra piemiņas pasākumā. Jaunieši atzīst, ka ir nepierasti iztikt bez svētku pasākumiem, bet ir arī citi veidi, kā pavadīt Lāčplēša dienu. Elizabete Vaidere, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamenta prezidente, aicina iedegt lāpas uguntiņu savā sirdī un sajust to siltumu, to spēku un saprast, ka mēs esam latvieši, un lepoties ar to.” Bet Jēkabpils Valsts ģimnāzijas absolvents Andris Gailis atgādina, ka grūtības cilvēkiem bijušas visos laikos, tāpēc arī tagad mums ļoti svarīgi nesalūzt. 

Foto: Pixabay