Cigarešu kontrabandu kravas automašīnās ved biežāk

Samazinoties vieglo automašīnu plūsmai robežšķērsošanas vietās, ir palielinājies to gadījumu skaits, kad nelegāli pāri robežai, cigaretes ved tieši kravu pārvadātāji. Krāslavas novada Pāterniekos, veicot pārbaudes, muita šogad atrada jau 16 miljonus cigarešu, pēdējā reizē nupat brīvdienās vairāk nekā pusotrs miljons bija noslēpts kokskaidu granulu maisos. Arī robežsardzē atklāto cigarešu kontrabandas gadījumu skaits šogad palielinājies.

Uldis Ruļuks, VID Muitas pārvaldes Pāternieku MKP muitas virsuzraugs: “Bija saulespuķu sēklas kastēs sapakotas, augšējās kārtas bija ar sēkliņām noliktas un vidū cigaretes. 8,1 miljons saulespuķu sēklās. Pēc tam ir gadījums, kad brauca divi tukši konteineri, tajos bija dubultsienas izveidotas. Liels atklājums mums ir kokogļu krava, kad kokogles bija kopā ar cigaretēm sajauktas kopā. Šajās brīvdienās ir kārtējais atklājums – 1,6 miljoni kokogļu granulās.”

Kopumā Latvijā Muitas pārvalde ir izņēmusi teju 52 miljonus cigarešu. Arī robežsargi robežšķērsošanas vietās uz zaļās robežas Daugavpils pusē šogad atraduši salīdzinoši daudz cigarešu – vairāk nekā 18,5 miljonus.

Atklāto gadījumu, gan arī cigarešu kontrabandas apjoma palielināšanos, robežas uzraugi skaidro ar kopējo situāciju uz dažādu valstu, to vidū Lietuvas un Polijas, robežām, kur Covid-19 dēļ ieviesti stingri pasažieru ieceļošanas un izceļošanas ierobežojumi, teju pilnībā apturot vieglo transportlīdzekļu plūsmu.

Šobrīd Krāslavas novada robežkontroles punktā “Pāternieki” notiek rekonstrukcija, pēc kuras kravas pārvadājumu kontrolē un uzraudzībā paredzēts ieviest vēl virkni uzlabojumu.

Foto: Pexels.com