Cēsu pilsētas svētku tiešraide - sestdienas trešā skatītākā pārraide Latvijā

Cēsu pilsētas svētku tiešraidei kanālā ReTV sekojuši līdzi gandrīz 90 tūkstoši skatītāju no visas Latvijas, padarot to par 16. jūlija trešo skatītāko pārraidi starp visiem televīzijas kanāliem Latvijā. 

Sestdien tika svinēta Cēsu pilsētas 816.dzimšanas diena, atzīmējot to ar svētku gājienu, ievērojamu izklaides un mākslas programmu, "Cēsnieks 2022" godināšanu, kā arī noslēguma koncertu ar Vidzemes kamerorķestra un dziedātājas Būū piedalīšanos. Vakara notikumiem bija iespējams sekot līdzi tiešraidē kanālā ReTV, un to izmantoja 89 850 skatītāju.

Andris Jurga, ReTV programmas satura redaktors: "Iepriekšējos divus gadus, kad sadzīvojām ar dažādiem pulcēšanās ierobežojumiem, Cēsu pašvaldība bija viena no tām, kura noreaģēja un piedāvāja savas pilsētas iedzīvotājiem risinājumu, kā piedalīties svētkos, neveidojot pūļus. Aicināja svinēt nelielās kompānijās, sekojot līdzi svētku norisēm ReTV tiešraidē, un šo formātu skatītāji atzinīgi novērtēja, tiešraidei veltot lielu skatīšanās laiku. Šogad svētki varēja notikt bez pulcēšanās ierobežojumiem, ko pilsētas iedzīvotāji un viesi arī izmantoja, apmeklējot svētkus klātienē, bet, neskatoties uz kuplo svētku baudītāju skaitu klātienē, ļoti daudzi izvēlējās svētkus vērot televīzijas tiešraidē. Domāju, ka arī citas pašvaldības pamanīs Cēsu veiksmes gājienu un nākamgad savus pilsētas, novada vai pagasta svētkus piedāvās svinēt vēl plašākai auditorijai, nodrošinot pasākuma tiešraidi televīzijas kanālā ReTV."

16.jūlijā visskatītākā pārraide televīzijas kanālos Latvijā bija ziņu raidījums "Panorāma" (LTV1) ar sasniegto auditoriju 121 120 skatītāju, bet filma "Kā pieradināt pūķi" (TV3) sasniedza 100 170 lielu auditoriju. ReTV tiešraide no Cēsu pilsētas svētkiem bija trešā skatītākā pārraide.

Visvairāk tiešraides skatītāju bija laikā, kad uzstājās Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā kopā solistiem Anniju Putniņu, Andri Ērgli un Gustavu Melbārdi, kā arī jaunās dziedātājas Būū solokoncerta laikā.Foto:Sintija Cērpiņa