Cerētā komforta vietā Kalpaka laukumā saskaras ar neērtībām

Jēkabpilī konstatēti defekti pirms dažiem gadiem uzklātajam segumam Oskara Kalpaka laukumā. Turklāt tā nav pirmā reize, kad būvniekam jālabo bruģa plāksnes. Pašvaldībā skaidro, ka iemesls esot būvdarbi blakus esošajos objektos, jo to laikā pa segumu pārvietojās arī smagā tehnika.

Oskara Kalpaka laukumu ikdienā kā stāvlaukumu izmanto blakus esošās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs, tādēļ mācību periodā tur ir intensīva satiksme. Pirms trim gadiem laukums tika pārbūvēts, izveidojot jaunu bruģa segumu, tomēr cerētā komforta vietā gan pedagogi, gan skolēni un viņu vecāki jau saskārušies ar neērtībām. Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkne Anna: “Vairāk uz pavasara pusi, tad bija atkusnis. Ejot kājām, tā kā nedaudz cilājās. Un tad, uzkāpjot, dabūju diezgan nejaukus traipus uz biksēm. Ir tādas nelielas problēmas, tieši ar kājām šķērsojot šo stāvvietu.”

Vietām seguma plāksnes ir izdrupušas, vietām tās cilājas un ir izkustējušās, padarot virsmu nelīdzenu un ar plaisām. Lai gan braukšana šobrīd nav traucēta, skaņas, kas rodas, braucot pāri ar automašīnu, liecina, ka plāksnes nav līdzenas.

Sabiedrībā izskanējis, ka plāksnes varētu būt sabojātas pagājušā gada rudenī, kad tika remontēta blakus esošā Vilhelma Strūves iela, bet pašvaldībā norāda, ka problēmas ar segumu bija radušās vēl pirms Strūves ielas remontdarbu sākuma. Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvis Ainārs Skromāns: “Bija ģimnāzijas remontdarbi un iespaidīgi pārbūves darbi, kas ilga ilgu laiku, protams, arī šo ceļu izmantoja būvnieki. Principā katrs, izmantojot infrastruktūru, tā arī nolietojas.”

Jau pagājušajā vasarā SIA “Jēkabpils pakalpojumi” – uzņēmums, kas veica seguma uzklāšanu, par saviem līdzekļiem remontēja bojātās plāksnes, arī šoreiz labošanas darbus apņēmās veikt SIA “Jēkabpils pakalpojumi”. Skromāns: “Protams, stāvlaukums nav domāts smagajai tehnikai, bet šajā gadījumā “Jēkabpils pakalpojumi” novērsīs defektus. Varbūt kāds cits būvnieks būtu strīdējies, šajā gadījumā “Jēkabpils pakalpojumi” bija pretimnākoši.”

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” seguma labošanas darbus veiks par saviem līdzekļiem tad, kad ģimnāzijā būs noslēdzies šis mācību gads un beidzies eksāmenu un izlaidumu laiks.