Briežkopība – nozare ar perspektīvu

Briežu dārzā „Annas dzirnavas” ir iespēja ne vien dzīvniekus apskatīt caur žogu, bet arī pat pabarot no rokas.

Briežu dārza „Annas dzirnavas” saimniece Ieva Jakobija: “Bērniem patīk un ne tikai bērniem, arī pieaugušajiem patīk kontaktēt ar dzīvnieku, vērot, barot no rokas, sajust to dzīvnieka tuvību, to, ko nevar brīvā dabā izbaudīt.”

Briežu dārzs „Annas dzirnavās” tapis pirms trim gadiem un tas savā ziņā bija arī likumsakarīgi, jo arī Ievas vecākiem ir brieži, viens no pirmajiem briežu dārziem Latvijā - safari parks „More”.

Saimniecības pamatvirzieni šobrīd ir tūrisms un arī ciltsdarbs. Tajā viens no kritērijiem, lai noteiktu izcilākos dzīvniekus, ir tā ragi. Jāpiebilst, ar gadiem šī galvas rota briedim kļūst arvien iespaidīgāka.

Saistībā ar briežu ragiem, saimnieki saskata vēl kādu perspektīvu attīstības virzienu briežkopībai.

Atis Jakobijs, briežu dārza „Annas dzirnavas” saimnieks, pauž: “Briedim pavasarī ir periods, kad viņam visi ragi nokrīt, sāk augt jaunie, - velveta ragi tā saucamie, mīkstie ragi, kuros ir ļoti daudz visādas vielas, minerālvielas. Āzijā izmanto tās potencei, enerģijai, un tikko spāņi ir veikuši pētījumu un pierādījuši, ka jaunajos, mīkstajos ragos ir vielas, kas darbojas tikpat spēcīgi pret vēža šūnām kā ķīmijas terapija.”

Briežu dārzam nosaukums “Annas dzirnavas” radies tādēļ, ka tā sauca vietu Zaubes pagastā, uz kuru rīdziniekus Ievu un Ati atveda vēlme atrast māju laukos.

Tagad tiek atjaunota arī senā dzirnavu ēka, kas, visticamāk, arī būs tūrismam. Pandēmijas laikā, kad pulcēšanās liegta, briežus var vērot divvientulībā, nelielā viesu namiņā. Jāpiebilst, ka briežu dārza saimnieku veikums aizvadītajā gadā atzinīgi novērtēts arī piešķirot balvu „Amatas novada Gada lepnums tūrismā”. 




Foto: Pixabay.com