Bijušais enerģētikas komisārs: ar enerģētikas problemātikas saasināšanu Krievija izdara spiedienu uz Eiropu

Ar enerģētikas problemātikas saasināšanu Krievija izdara spiedienu uz Eiropu, lai tā nepalīdzētu Ukrainai, kurai Krievija ir uzbrukusi, šorīt intervijā TV3 atgādināja bijušais Eiropas Savienības enerģētikas komisārs Andris Piebalgs.

Piebalgs atzīmēja, ka Krievijai šī taktika dod zināmus augļus, jo Eiropas ekstrēmi labējo un ekstrēmi kreiso partiju retorikā Kremļa naratīvi ir gana labi saklausāmi.

Bijušais komisārs ir pārliecināts, ka aiz "Nord Stream" gāzes vadu bojāšanas stāv Krievija, un tas bija vēl viens solis, lai vairot spriedzi enerģētikā. Viņš norādīja, ka caur šiem vadiem gāze kādu laiku jau negāja, attiecīgi lielas ietekmes uz cenu nebija.

Tagad gāze no Krievijas var plūst caur Ukrainu, kur kapacitāte būtu pietiekama, bet tas netiek darīts. Tādējādi Eiropa jau faktiski dzīvo bez Krievijas gāzes, kas veido vien 7,5% no pašreizējām piegādēm.

Piebalgs neredz iespējas ļoti īsā laikā pilnībā atteikties no jebkādas gāzes lietošanas Eiropā. Vienlaikus viņš neredz, ka ilgtermiņā būs problēmas ar gāzes piegādēm Eiropai, lai arī īstermiņā vēl ir problēmas, kas jārisina.

Gāzes cenas ies uz leju, bet ne līdz tādam līmenim, "lai mēs justos komfortabli", uzsvēra Piebalgs, atzīmējot, ka šādos apstākļos valstu valdībām būs svarīgi sniegt adekvātu palīdzību iedzīvotājiem.


Foto: Freepik