Bibliotēkas aicina izmantot e-pakalpojumus

Uzzinot, ka grāmatu krātuves būs slēgtas, Valmieras integrētās bibliotēkas aktīvākie lasītāji vēl pagājušas nedēļas izskaņā steidza paņemt jaunu lasāmvielu. Tagad telpās klusums. Lai gan grāmatu aprite ir pārtraukta, bibliotekāres darbu turpina un ar klientiem komunicē attālināti.

Valmieras integrētās bibliotēkas pārstāve Olga Kronberga aicina lasīt e-grāmatas. Šis esot īstais brīdis ieskatīties mājaslapā 3td.lv – e-grāmatu bibliotēkā, kur visiem reģistrētajiem klientiem grāmatas ir pieejamas acumirklī, kā arī bez maksas. Galvenais nosacījums - nav parādu bibliotēkā.

E-pakalpojumus izmantot aicina arī Latvijas Nacionālā bibliotēka, kas attālinātā režīmā strādā jau kopš novembra. Salīdzinot ar pērno gadu, pieprasījums pēc digitālās bibliotēkas kolekcijām un ārvalstu datubāzēm šogad ir ievērojami audzis.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvis stāsta, ka pirms pavasara esot bijušas problēmas piesaistīt cilvēku uzmanību digitālajām kolekcijām. Lai gan to tapšanā tika ieguldīts milzīgs darbs, par tām interesējās mazāk nekā šobrīd.

Jāpiebilst, tagad Latvijas Nacionālā bibliotēka nodrošina arī tiešraides, video un audio ierakstus. Šajā laikā būtiski palielinājusies arī bibliotekāru loma digitālo prasmju apgūšanā.

Olga Kronberga stāsta: “Cilvēkiem ļoti daudziem arī trūkst prasmes. Runa ir ne tikai par bibliotēkas pakalpojumiem, bet arī par kaut kādām pamatprasmēm.” Valmieras integrētajā bibliotēkā cenšas nodrošināt konsultācijas - arī attālināti skaidrojot.

Latvijas Bibliotekāru biedrībā cer, ka nākamgad pašvaldības vēl vairāk pievērsīs uzmanību attālināto pakalpojumu kvalitātei, bibliotēkās nodrošinot gan nepieciešamās tehnoloģijas, gan pietiekamu skaitu kvalificētu speciālistu.