Beidzas sešu mēnešu pārejas periods depozīta sistēmai

Sākot no šodienas, visiem dzērieniem, kas iekļauti depozīta sistēmā, jābūt marķētiem ar depozīta zīmi. Diemžēl joprojām sistēma nestrādā pilnvērtīgi. Garantēt, ka visi marķējumi tiešām būs, nevar. 

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga norāda, ka aizvien nākas strādāt ar atsevišķiem tirgotājiem, lai motivētu viņus slēgt līgumu par iesaistīšanos depozīta sistēmā. Pusgada laikā kopš depozīta sistēmas ieviešanas iedzīvotāji tajā ir nodevuši 83 miljonus iepakojuma vienību. “No sistēmas darbības sākuma tas jau ir puse, kas atgriezta, tie ir 45%. Bet jūnija dati rāda, ka teju 60% no tirgū laistajiem atgriežas, katra otrā pudele, kas ir atkārtoti izmantoja, jau ir tā, kas ir sistēmā otro reizi.”

Savukārt SIA “Depozīta iepakojuma operators” pārstāvis Miks Stūrītis skaidro, ka šobrīd Latvijā ir pieejami vairāk nekā 1400 depozīta punkti, to skaits palielinās. “ Esam sākuši optimizēt taromātu jaudas, tas nozīmē, ka vietas, kur jau tagad ir redzams, ka taromāta jauda ir par mazu, ir jau veiktas pirmās taromātu nomaiņas, uzlikti jaudīgāki taromāti. Šis process aktīvi turpināsies.”

Šobrīd depozīta sistēmā var nodot stikla, plastmasas un metāla iepakojumus, kuros iepildīti bezalkoholiskie dzērieni, visa veida alus un daļa alkoholisko dzērienu. Jau nākamgad sistēmā nododamo iepakojumu klāstu iecerēts paplašināt. Foto: depozītapunkts.lv