Bažas rada liegums iegādāties sēklas veikalos

Sēklas daudzi dārzkopji piemājas dārziņam izvēlas ne tikai aplūkojot iepakojumus tirdzniecības vietās, bet arī konsultējoties ar pārdevējiem. Pagaidām valstī noteikto ierobežojumu dēļ tas nav iespējams.

Cilvēki sēklas šobrīd iegādājas, izmantojot internetveikalu vai distancēto tirdzniecību – ReTV Ziņām skaidro uzņēmuma “Kurzemes sēklas” valdes priešsēdētājs Andris Kiršentāls.

“Šajā brīdī tiešām runa ir par agrajām kultūrām. Tomāts, paprika, selerijas, puķes, arī par augsnēm interesējās un to maisījumiem,” stāsta Andris Kiršentāls.

Visas sēklas sarūpētas laikus, kā arī saimnieki tās iegādājās no profesionāliem sēklu izplatītājiem – tā noticis stādaudzētavā “Krūzes”. Viņi ziemas sezonā apkurina vienu siltumnīcu. Pavasari gaida dažādu puķu spraudeņi un, kā smej saimnieki, īpašā šūpulīti diedzējas janvāra sākumā iesētās pavasara puķes.

Agita Rozenberga skaidro, ka janvārī vēl ir pāragri pašiem mājās sākt dēstu audzēšanu piemājas dārziņam. Augi izstīdzēs, tiem pietrūkst gaismas. Februāra sākumā var sākt domāt par pirmo dārzeņu sēšanu.

“Paprikas jau februārī var sēt, selerijas, pētersīļus, puravus sējam iekšā, ja vien ir apstākļi,” stāsta Aija Rozenberga.

Lai sēklas iegādātos kādā internetveikalā, nereti jārēķinās ar minimālo pasūtījuma summu vai apjomu. Risinājums - rast domu biedrus un pasūtījumu veikt kopīgi.