Baltijas jūrā brīvībā tiek palaista roņu meitene

Roņu mazule vārdā Irbe Rīgas zooloģiskajā dārzā piedzima 26. janvārī. Viņa, nākot pasaulē, svēra 12 kilogramus. Kā jau Ūdensvīra zīmē dzimusi, ir īsta ūdens mīļotāja, tādēļ Baltijas jūra kā jaunā mājvieta viņai būs ļoti piemērota.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza (RNZD) pārstāve Anita Kļava pauž: “Šobrīd, laižot viņu jūrā, viņai ir 40 kg. Tā kā faktiski viņa visu laiku ir ēdusi mammas pienu, viņa ir absolūti atbilstoša savam svaram un sagatavotībai. Un tagad viņa ir gatava sākt lielo dzīvi.”

Rīgas zooloģiskais dārzs sadarbībā ar Ventspils domi un Jūras spēkiem jau vairākkārt veicis gan zoodārzā dzimušu, gan arī krastā bezpalīdzīgā stāvoklī atrastu un atveseļotu pelēko roņu atlaišanu jūrā. Pēdējo reizi roņi Baltijas jūrā tika palaisti 2019. gada vasarā. Ierasti dzīvniekiem tika iezīmēta pakaļējā plezna, kur piestiprināta atpazīšanas zīme, bet tagad pirmo reizi ronim piestiprināts raidītājs.

Zoodārzs izmantoja jau aprobētas tehnoloģijas, kas ir drošas - raidītājs netraucēs roņa dzīvei Baltijas jūrā. Pēc gada, kad dzīvniekam mainīsies kažoks, nokritīs arī raidītājs.

Roņu mazuļa vārda - Irbe - idejas autors ir kāds 8 gadus jauns zēns. Konkursā, izvēloties vārdu roņu mazulim, varēja piedalīties ikviens mazais ventspilnieks, un atsaucība bija liela. No 480 dalībniekiem par krusttēvu tika izvēlēts tieši Kristers.

Krastā komanda atgriezās ap pulksten 16:00. Kā skaidro Ingmārs Līdaka, tad process ir izdevies veiksmīgi.

Ingemārs Līdaka, RNZD pārstāvis, saka: “Neskatoties uz samērā nemierīgo jūru, principā ronītis izlaists. Bija diezgan apķērīgs, apmeta vēl goda apli ap kuģi, atrādoties mums. Raidītājs arī ļoti labi dod signālu. Pēc raidītāja datiem, ronēns dodas šobrīd Lietuvas virzienā.”

Ronēna gaitām no nākamās nedēļas pirmdienas varēs sekot arī līdzi Rīgas zooloģiskā dārza mājaslapā.


Foto: unsplash.com