Arī Kurzemē sāk vakcinēties pret Covid-19

Ar pirmajām Covid-19 vakcīnām Liepājas Reģionālajā slimnīcā (LRS) trīs dienās paredzēts vakcinēt 75 personas. Ja iepriekš slimnīcā bija plānots saņemt 225 devas līdz janvāra vidum, kā atklāj ārsti, pieprasījums esot vēl lielāks.

Ingrīda Strika, pirmā Liepājas slimnīcā vakcinētā ārste, cer, ka vakcīnas palīdzēs atvieglot mediķu darbu, aprūpējot Covid-19 pacientus. Jāpiebilst, vidēji slimnīcā dienu no dienas ir no 15-18 šādiem slimniekiem.

LRS Iekšķīgo slimību nodaļas vadītāja, infektoloģe Ingrīda Strika pauž, ka darbs esot smags gan emocionāli, gan fiziski. To pastiprinot fakts, ka mediķi “iziet no ierindas”. Tik liktas cerības uz poti, ka darbinieki būs vismaz daļēji pasargāti.

Izskanējušās aptaujas medijos liecināja, ka ne viss Latvijas slimnīcu personāls (teoriju dēļ par vakcīnas kaitīgumu un blaknēm) ir gatavs vakcinēties pret Covid-19.  

Mārīte Kūla, LRS Epidemioloģiskā dienesta vadītāja, pauž: ''Darbinieki izsaka ļoti lielu vēlmi vakcinēties. Tā ir pilnīgi brīvprātīga, un nekas netika uzspiests un nevienam nekas netika teikts, ka, ja nevakcinēsies, būs kaut kādas represijas.''

Jāpiebilst, vakcināciju pret Covid-19 sākusi arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī. Tai pieteikušies 190 darbinieki. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis pauž, ka kopumā vairāk kā puse ir par vakcinēšanos. “Pirmajā fāzē pusi mēs nevarēsim vakcinēt, tā būs nedaudz vairāk kā trešā daļa,” tiek piebilsts.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu, un tā kā katram cilvēkam nepieciešamas divas devas. Kopumā ar tām tiks nodrošināti 4875 veselības aprūpes darbinieki. Nākamās vakcīnu piegādes plānotas pēc nedēļas, kad Latvija saņems līdzīgu devu apjomu.