Arī karavīri spēlē hokeju

Pasaules čempionāts hokejā jau pēc divām nedēļām, un jau šobrīd daudzi hokeja fani nepacietīgi gaida savu valstu izlašu spēles. Zināma sacensību gaisotne bija jūtama arī ledus hallē Valmierā, kur hokeja spēles aizvadīja karavīru komandas no Latvijas, Kanādas un Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV).

Nepilnus sešus gadus Latvijā ir izvietota NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa. Tie ir simtiem sabiedroto valstu karavīru, kuri ikdienā Ādažu militārajā bāze aizvada mācības kopā ar mūsu valsts bruņotajiem spēkiem. Kanādas Bruņoto spēku pārstāvniecības Latvijā komandiera vietnieks, pulkvežleitnants Džeremijs Gavro: “Mēs esam šeit militāru iemeslu dēļ – lai aizsargātu Latvijas iedzīvotājus un NATO dalībvalstis un lai atturētu Krieviju no jebkāda veida nodarījumiem. Tas ir galvenais mērķis, bet karavīri no Kanādas un Latvijas mīl hokeju, un mēs izmantojam šo iespēju.”

Tādēļ arī karavīri no Latvijas, Kanādas un arī Amerikas Savienotajām Valstīm šoreiz ierastos militāros formas tērpus ir nomainījuši pret hokeja spēlēm piemērotu apģērbu. Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis Gunārs Kauliņš: “Viena ir amerikāņu komanda, kas atbrauca no Štutgartes, Vācijas. Otra komanda ir mūsu Kanādas draugi no eFP (Enhanced Forward Presence) kaujas grupas no Ādažiem, un trešā ir šī miksētā komanda, kur ir gan kanādieši, gan mūsu profesionālā dienesta karavīri, gan arī zemessargi.”

Šādas saliedēšanās hokeja spēles nesen aizvadītas arī Ogres hokeja hallē. “Pagājušajā nedēļā spēlējām Ogrē pret otru Kanādas komandu, kas nospēlēja ļoti, ļoti labi. Skatījāmies arī latviešu komandas spēli pret kanādiešu komandu. Tas bija ļoti jautri,” stāsta NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīrs, kanādietis Deivs Šneiders.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes profesionālā dienesta karavīrs Arvis Solims: “Latviešiem šķiet, ka kanādieši, vienalga kādas profesijas pārstāvji, piedzimst jau ar slidām kājās un ir hokeja mīļi. Līdzīgi arī kā mēs. Mēs jau ģērbtuvē izrunājām, ka kanādieši piedzimst ar slidām, tur jums taisnība, bet, pirmkārt, jau sadarbība, izbaudīt hokeju. Uz uzvaru mēs ejam – kā sanāks, to jau redzēs.”

“Esam sajūsmināti par to, ka mums šis ir jādara un jāspēlē ar sabiedrotajiem, un jādalās tajā, ko mīlam, – hokeju. Mēs visi esam apņēmušies strādāt kopā,” saka ASV spēku pavēlniecība Eiropā, pulkvežleitnants Saimons Sančess.

Šo sacensību mērķis ir stiprināt komandas garu un draudzību. Savā ziņā arī iepazīstināt vietējos iedzīvotājus ar Latvijā izvietotajiem sabiedroto valstu karavīriem, jo šie mači ir publiski. Jāpiemin, ka šīs nedēļas izskaņā “Arēnā Rīga” karavīru hokeju komandu spēles noslēgsies.