Aprēķinās PSRS okupācijas nodarītos zaudējumus

PSRS okupācijas zaudējumu aprēķināšana tiks pabeigta šogad - valdība šodien nolēma, ka Latvijas Okupācijas biedrība un Vidzemes Augstskola turpina veikt pētījumu par Padomju Savienības okupācijas laikā nodarīto kaitējumu un zaudējumiem Latvijai, kurš tiks pabeigts un iesniegts Ministru kabinetā līdz gada beigām. Tas palīdzēs Latvijai kopā ar Ukrainu piestādīt rēķinu par nodarītajiem zaudējumiem. Izdevumi, palīdzot bēgļiem, arī būtu pieskaitāmi rēķinam Krievijai,” saka tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Vienlaikus Tieslietu ministrija sagatavos izskatīšanai valdībā ziņojumu par juridisko pamatu un iespējamo turpmāko rīcību. Jānis Bordāns: “ Tie noderēs runājot par to brīdi, kad Ukraina būs sakāvusi Krievijas armiju, sabiedrība būs atradusi veidu, kā notiesāt kara noziedzniekus, piestādīt rēķinu par tām finansēm, kas nepieciešamas Ukrainas un arī Latvijas atjaunošanai. Tie ir simti mijardu.

Līdz šim izskanējušais aprēķins par zaudējumiem ir padsmit gadus vecs. Tas ir 185 miljardi eiro. Jāatzīmē, ka tas ir 1940. gada valūtas vērtībā.Foto: Freepik