Apkopoti “Factum” aprīļa aptaujas rezultāti par partiju popularitāti

Pēc pieciem mēnešiem notiks Saeimas vēlēšanas. Daudzviet manāms, ka pirmsvēlēšanu laiks jau ir sācies. Redzamas politiķu un partiju aktivitātes, izmantojot dažādas iespējas, lai tiktu pamanīti. ReTV Ziņu dienesta rīcībā ir jaunākie pētījumu aģentūras “Factum” aptaujas rezultāti. Tie rāda, ka partiju popularitātes izkārtojumā ir izmaiņas. 

Aprīlī pirmajā vietā ar 19.2 procentpunktiem ir “Jaunā vienotība”. Salīdzinot ar martu, kāpums partijai popularitātē par 2.2 punktiem. Otrajā vietā ar 12.5 procentiem ir Nacionālā apvienība - arī tā piedzīvojusi kāpumu, tiesa - par 0.6 punktiem. Trešajā vietā ir “Saskaņa”, kurai aprīlī reitings ir 12.4% un kāpums par 1.2 punktiem. Ceturtajā vietā aprīlī ierindojusies partija “Attīstībai /Par” ar 10.3%. Tālāk seko Zaļo un Zemnieku savienība. Tai reitings ir 9.4, bet šīs politiskais spēks piedzīvojis ievērojamu popularitātes kritumu, salīdzinot ar martu - mīnus 1.4 punkti. Sestajā vietā “Konservatīvie” ar 9.1%. Tiem kāpums viens no ievērojamākajiem - 2.4 punkti.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu šobrīd, tad parlamentā, pēc “Factum” aptaujas aplēsēm, iekļūtu vēl divas partijas – “Progresīvie” ar 5.9% un Latvijas Krievu savienība ar 5.2 %, kas gan piedzīvojusi popularitātes kritumu par 0.4%. Aiz piecu procentu barjeras palicis politiskais spēks “Katram un katrai”, tad seko “Latvija pirmajā vietā”, pēc tam “Republika”, kā arī Latvijas Reģionu apvienība, “Par cilvēcīgu Latviju” un Nacionālā savienība “Taisnīgums”.

Pētījumu aģentūra “Factum” aptauju veica 26.-29.04, tā tika veikta internetā, aptaujājot 969 personas. Ja vēlēšanas notiktu aprīlī, tajās piedalītos 47% balsstiesīgo pilsoņu, liecina aprīļa aptauja.


Foto: Saeima.lv