Aizkrauklē demontē neapsaimniekotu graustu

Aizkrauklē uzsākts darbs pie Lāčplēša ielas 14 grausta nojaukšanas. Tā kā ēka atrodas blīvi apdzīvotā vietā – netālu gan izglītības iestāde, gan daudzdzīvokļu mājas, bet ēkas īpašnieks nav ņēmis vērā pašvaldības prasības ēkas sakārtošanā, vietvara lēmusi būvi nojaukt pašu spēkiem, mazinot apdraudējuma risku apkārtējiem.

Aizkraukles novada domes izpilddirektors Kaspars Sniedzītis sarunā atklāj, ka laicīgāka demontāža nav bijusi iespējama, jo laikietilpīgs bijis sarunu process ar ēkas īpašnieku, Ķīnas pilsoni, kurš līdz norādītajam termiņam nav veicis domes izvirzītās prasības teritorijas sakārtošanā, tāpēc uzsākts darbs pie grausta nojaukšanas. 

Demontāžas kopējās izmaksas ir 24 tūkstoši eiro. Vietvarā uzsver, ka demontāžas izdevumi tiks piedzīti no īpašnieka. Nojaukšanu veic SIA “NORFA”. Būvgruži, kuri radušies nojaukšanas darbu laikā - metāls, koks, betons, ķieģeļi - tiek sašķiroti pēc materiāla. Materiāli tiek pārstrādāti ar pārstrādes mašīnu, drupināšanas iekārtu, lai varētu tos izmantot otrreiz, piemēram, pagaidu ceļu būvēšanā vai grunts līmeņa pacelšanai.