Aizdomas par trakumsērgu Latvijā neapstiprinās

Skumjas un neaizmirstamas acis lapsai - tā redzēto dzīvnieku raksturo SIA “Brabantia Latvia” personāla vadītāja. Tieši pie šī uzņēmuma durvīm pagājušajā nedēļā sēdējusi lapsa. Eva Nolendorfa uzskata, ka katrs dzīvnieks ir Dieva radība, un, ja par bezpalīdzīga suņa glābšanu nebūtu jautājumu, tad esot jāpalīdz arī lapsai.

Eva Nolendorfa, SIA “Brabantia Latvia” personāla vadītāja, pauž: “Tajā brīdī man pirmais sirdsbalss sauciens bija – ir jādodas pēc gaļas vai krējuma. Nez kāpēc likās, ka viņa ir ārkārtīgi izsalkusi un nāk meklēt cilvēku palīdzību. Droši vien zina, ka “Brabantia Latvia” komanda ir ārkārtīgi izpalīdzīga un solīds uzņēmums. Līdz ar to – nu te nu viņa bija.”

Mārtiņš Grīnblats, SIA “Brabantia Latvia” ražošanas plānotājs, stāsta: “Pēc to novērojumu man jau bija skaidrs, ka īsti kaut kas ar to lapsu jau nav, jo meža zvēri tā nenāk klāt. Pirmā pazīme, ka ar to dzīvnieku ir kaut kas noticis. Vai viņš ir kaut kur traumēts, vai viņš ir slimību dabūjis vai kaut kas tamlīdzīgs.”

Uzņēmuma teritorijā mēdz paviesoties zaķi vai tuvākās apkārtnes kaķi un suņi, bet lapsa pirmo reizi. Kamēr pirkta gaļa, kolēģi jau sazinājušies ar vetārstiem un atbildīgajiem dienestiem, kas norādījuši, ka dzīvniekam tuvoties nedrīkst.

Pasīvo uzraudzību, pārbaudot bojā gājušas lapsas, PVD veic regulāri. Lai gan trakumsērga Latvijā nav bijusi jau desmit gadus, dienests arī šajā gadījumā bija gatavs reaģēt pie pirmā gadījuma. Tikmēr Ivars Koloda atgādina par iedzīvotāju atbildību regulāri vakcinēt savus mājdzīvniekus un bīstamību tuvoties aizdomīgiem dzīvniekiem.

PVD Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs Ivars Koloda pauž: “Viņai pēkšņi tur sagrozās galviņā, un viņa var pieskriet klāt un iekost. Mums to trakumsērgu nevajag, mums ar Covid jau pietiek. Tā izpaužas ar centrālās nervu sistēmas darbības traucējumiem. Un beigu beigās ir nāve, jo šī slimība nav ārstējama.”

Ne tuvējās apkārtnes iedzīvotāju, ne darbinieku vidū satraukuma par trakumsērgu nav, taču uzņēmumam žēl par lapsas skumjo likteni. Tikmēr nedēļas nogalē PVD saņēma ziņu par aizdomīgu lapsu pie kādas no Talsu pirmsskolas izglītības iestādēm, taču arī tās analīžu rezultāti šodien ir negatīvi. 


Foto: pixabay.com