Aizdegas transporta noliktava Ozolniekos

Šodien paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks izcēlās Ozolniekos, industriālajā teritorijā, kur gandrīz 1600 kvadrātmetru platībā dega transporta nozares noliktavas un apkopes ēka.

Ugunsdzēsējiem glābējiem trīs stundu laikā liesmas izdevās ierobežot, nosargājot turpat blakus piebūvēto metālapstrādes ražotni, no kuras evakuējās seši cilvēki. Dzēšanas darbus apgrūtināja karstais laiks, bet dzēšanas darbos cieta viens glābējs, kurš vērsās pēc palīdzības un tika hospitalizēts.  

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste: “Dzēšanas darbi bija ļoti sarežģīti, jo ārā ir ļoti karsts laiks. Karstumā ir ne tikai smagi ugunsdzēsējiem glābējiem, kuriem ir jāstrādā pilnā ekipējumā, lielā karstumā, bet tas veicina arī degšanu. Ēkas arī bija ļoti blīvi sabūvētas, bija liels daudzums degtspējīgu materiālu. Tajā skaitā riepas, kas veidoja biezus dūmus un ļoti labi deg. Apgrūtinājums bija arī tas, ka, jau ierodoties notikuma vietā, ēkai iebruka jumts, līdz ar to dzēšanas darbus varēja veikt tikai no ārpuses. Pirmais un galvenais uzdevums bija nosargāt blakus piebūvēto metālapstrādes ražotni, kur atradās daudz bīstamu un degtspējīgu materiālu.”

Tā kā degšanas platība ir ļoti liela, dzēšanas darbi joprojām turpinās, bet pēc dzēšanas darbu beigšanas Valsts policija skaidros ugunsgrēka izcelšanās iemeslus. Pēc VUGD pārstāves teiktā, piekļuvi bīstamajai vietai arī apgrūtināja un nobloķēja liels skaits vietējo iedzīvotāju, kuri ar savām automašīnām bija ieradušies skatīties notiekošo. Foto: Freepik